Bayram Videosu Hazırlama

Bayram Videosu Hazırlama

Müşterilerinizin veya kullanıcılarınızın bayramını kutlama için bayram videosu hazırlama arayışına girdiyseniz size çok güzel haberlerimiz var. Ramazan ve Kurban bayramlarında kutlama videolarınızı oluşturup 2 gün içerisinde teslim ediyoruz. Ramazan bayramlarında ramazan bayramı videosu hazırlama, kurban bayramlarında ise kurban bayramı videosu hazırlama işlerinizi yaptırmak için aşağıda bulunan sipariş formunu doldurun ve bize gönderin. Teknik ekiplerimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçecek ve fiyat bilgisi iletecektir. Daha hızlı fiyat bilgisi almak için sol alt köşede bulunan whatsapp ikonuna tıklayarak bayram videosu hazırlama ile ilgili online olarak whatsapp’dan bize ulaşabilirsiniz.

Bayram Videosu Hazırlama Sipariş Formu


  Bayram Videosu Hazırlama Örnekleri

  Daha fazla bayram videosu hazırlama örnekleri için iletişim formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Bunlar dışında Sosyal Medya Videoları kategorisinde bulunan videolardan da yaptırabilirsiniz.  Ramazan Bayramı Videosu Hazırlama

  Ramazan bayramı diğer adıyla şeker bayramı, 3 ayların sonunda (Recep, Şaban, Ramazan) üç gün boyunca mübarek sayılan dini bir bayramdır. Ramazan bayramı Şevval ayının ilk 3 günü kutlanır. Bayramlar her yıl 11-12 gün geriye doğru gelmektedir. Neden bayram her yıl geriye gelir? Dünya genelinde kullanılan hicri takvim, islamiyet döneminde kabul edilen miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Oruçlar miladi takvime göre tutulduğu için hicri yıla göre her yıl geriye gelmektedir. Böylelikle her 33 yılda bir ramazan bayramı aynı güne denk gelmektedir. Arapça bir kelime olan RAMAD bu bayrama adını verir. Ramad Arapça da kuru sıcak anlamı taşımaktadır. Peki neden ramad kelimesi seçilmiştir ve sıcaklık ile bağlantısı nedir? Etimolojiye göre oruç ibadeti ilk uygulanmaya başlandığında mevsimsel olarak yaz aylarına denk gelmesi ve kuru sıcak havanın olmasıdır.

  Ramazan videosu yapma

  Bu nedenle ramad, ramadan, ramazan denildiği tahmin edilmektedir. Ramazan veya şeker isimlendirmesi politik tartışmalara konu olsa da hassas bir dini konu olduğu için yaygın olarak Ramazan Bayramı şeklinde anılmaktadır. Bu bayram hicretin ikinci yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Ramazan bayramı yaklaştığında çocuklar heyecanlanır, yardımlaşmalar artar ve islam coğrafyasında bayram havası eser. Ülkemizde dini bayramlarda çocuklar büyüklerinin ellerini öperek harçlıklar alır, bayram namazları eda edilir. Ticari faaliyet yürüten firmalar veya kişiler özellikle sosyal medya üzerinden, whatsapp hatlarından müşterilerinin/kullanıcılarının bayramlarını kutlayarak kendini hatırlatır. Kutlama işleminin profesyonel görüntülerle yapılması daha iyi izlenim bırakmaktadır. Biz tanitimvideosu.com ekibi olarak bayram kutlamalarında sizler için bayram videosu hazırlama işlerinizi gerçekleştiriyoruz.

  Kurban Bayramı Videosu Hazırlama

  Kurban bayramı islam aleminde Zilhicce ayının onuncu gününden başlayarak dört gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır. Bayram gününden önceki güne ise Arife denilmektedir. Kurban bayramı deniline akla ilk gelen “kurban kesmek” olsa da islam coğrafyasında kurban bayramı denilince akla ilk olarak Hac vazifesi gelir. Çünkü hacılar kurban bayramında hac görevlerini yerine getirirler. Hac vazifesi Mekke şehrinde bulunan ve islamiyetin kutsal mabedi Kabe’de tavaf ile devam eder. Peki kurban bayramı neden kutlanır, tarihçesi nedir?

  Hz. İbrahim ve eşi Sare’nin uzun süre çocukları olmadı ve İbrahim peygamber ellerini açarak Allah’a sığındı. Dualar etti. Bir süre sonra Allah Hz. İbrahim’e erkek  çocuk nasip etti. Adını İsmail koydular. İsmail bir müddet büyüdükten sonra Hz. İbrahim bir gün rüyasında İsmail’i kurban etmesi gerektiğini görür. Bunun üzerine İbrahim peygamber İsmail’e; “Oğlum rüyamda seni kurban etmem gerektiğini gördüm.” demesi üzerine İsmail de; “Babacığım sana ne emredildiyse onu yap.” dedi. İbrahim peygamber İsmail’i Allah’a kurban etmek için götürür, yanında bir bıçak vardır. İsmail’i yatırarak boğazlar ve bıçak İsmail’i kesmez. O esnada Allah, Cebrail vasıtasıyla Hz. İbrahim’e bir koç gönderir. İsmail’in yerine koç’u kurban etmesini emreder. İbrahim peygamber de koç’u kurban eder, İsmail kurban olmaz. Olay Allah’a teslimiyeti vurgulamaktadır. Günümüzde kurban olarak keçi, dana gibi hayvanlar kesilse de asıl kurban koçtur.

  Kurban bayramı videosu hazırlama

  Ramazan bayramında olduğu gibi bu bayramda da kurban bayram videosu hazırlama işlerinizi gerçekleştirebiliriz. Bayram videosu hazırlama ile müşterilerinize, takipçilerinize, kullanıcılarınıza firmanızı hatırlatacak ve onları unutmadığınızı belirtecektir. Bayram videosu hazırlama genellikle 2 gün içerisinde tarafınıza teslim edilir. İş yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir. Bayram videosu hazırlama teslim süreci isteklerinize göre de değişebilir. Lütfen sipariş aşamasında teslim süresini teknik ekiplerimize sorunuz.

  1.991
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tanitimvideosu.com
  Tanitimvideosu.com
  Merhaba!
  İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
  1