Stop Motion Video Yapma

Stop Motion Video Yapma

Stop motion video yapma işlerinizi çok kısa bir sürede gerçekleştiriyor ve sizlere teslim ediyoruz. Stop motion video nedir sorusunu yanıtını aşağıdaki bölümlerde açıkladık. Daha önceden yapmış olduğumuz stop motion video hazırlama çalışmalarımızı yine aşağıdaki bölümlerde paylaştık. Video yaptırmadan önce örneklerimizi inceleyebilir, yaptırıp yaptırmayacağınıza örnekleri izledikten sonra karar verebilirsiniz. Videolarınız iş yoğunluğuna göre genellikle 2 gün içerisinde tamamlanıp sizlere teslim edilir. Sipariş vermek için aşağıdaki iletişim formunu doldurup bizlere gönderin. Daha hızlı iletişim kurmak isterseniz sol alt köşede bulunan whatsapp ikonuna tıklayarak whatsapp’dan hızlıca görüşebiliriz.

Stop Motion Video Yapma Sipariş Formu

  Stop Motion Video Örnekleri
  Stop Motion Video Hazırlama

  Stop motion video hazırlama işleri birçok şekilde gerçekleştirilebilir. Sizin isteklerinize göre, nasıl oluşturulacağı netleşecektir. Aklınızdaki düşünceleri bize anlattığınızda size detaylı bilgi verilecektir. Siz stop motion video hazırlama işlerinde hiç bir çaba göstermeyeceksiniz. Teknik ekiplerimiz aklınızdaki düşünceleri ve videonun amacını öğrendikten sonra size seçenekler sunacaklardır. Stop motion video hazırlama işleri genellikle 2 gün sürmektedir. İsteklerinize göre bu süre değişebilmektedir. Dilerseniz hazırlama esnasında teknik ekiplerimiz sizlere sahneleri tek tek atacaktır. Bunun için stop motion video yapma işlemine başlamadan önce istekte bulunmalısınız.

  Stop Motion Video Hazırlama

  Stop Motion Video Nasıl Çekilir?

  Stop motion videonun bir çekim tekniği bulunmamaktadır. Videolar çekildikten sonra stop motion video yapma adımlarını uygulamak gerekiyor. Aslında stop motion,  videonun fps özelliği ile ilgilidir. Fps 1 saniyeye düşen fotoğraf miktarıdır. Teknik özellikleri yüksek veya sadece stop motion kameralarında fps özellikleri ayarlanarak çekim yapılabilir fakat en çok verim alınan teknik, video normal şekilde çekildikten sonra fps özelliğini değiştirmektir. Video programlarında fps özelliklerini değiştirmek oldukça kolay hale gelmiştir. Fps özellikleriyle oynarken insan gözünün yaklaşık olarak 27-28fps olduğu unutulmamalıdır. Yani yetişkin bir bireyin saniyede gördüğü kare sayısı 27-28 görüntüdür. Bazı video düzenleme programları 25 bazı video düzenleme programları ise 30 fps standart özelliklere sahipler. Normal bir video çektiğiniz zaman fps ayarlarını 5-10 aralığına getirirseniz, videolarınız stop motion şeklinde görünür. Stop motion video nasıl çekilir sorusunun en net yanıtı; fps özelliği 5-10 aralığında çekilen videolardır diyebiliriz. Stop motion video hazırlama nasıl yapılır bölümüne geçelim.

  Stop Motion Video Nasıl Yapılır?

  Her video stop motion şeklinde dönüştürülebilir. Stop motion video nasıl yapılır sorusundan ziyade, stop motion videoya nasıl dönüştürülür sorusu sonuca daha hızlı götürecektir. tanitimvideosu.com/kendini-kanitlamis-26-animasyon-programi adresinde en iyi 26 animasyon programını derledik. Konuya girerek kendinize göre bir video düzenleme programı seçin. Programı indirip kurun. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra programı açın ve fps özelliğini bulun. Fps’nin açılımı Frames Per Second olarak bilinmektedir. Fps özelliğini 5-10 arasında bir değere getirin. Video tasarımınızı tamamlayın ve render alın. Render aldıktan sonra izleyin. Videonuz çok yavaş olduysa veya çok kopuk şekilde ilerliyorsa video projenizi tekrar açın. Önceden kullanmış olduğunuz fps değerini bir miktar arttırın. Örneğin 5 fps ile yaptığınız video çok kopuk ilerliyorsa, fps değerini 8 yapın. Tekrar render alın ve izleyin. Render aldığınız video stop motion tarzında değil de, normal video şeklinde ilerliyorsa fps değerini düşürerek tekrar render alın. Stop motion video nasıl yapılır sorusunun yanıtını stop motion video yapma işlemini tam olarak böyle tanımlayabiliriz. Stop motion video hazırlama işlemlerinden bahsederken stop motion nedir sorusuna da yanıt verelim.

  Stop Motion Nedir?

  Stop motion nedir sorusunun en basit yanıtı, fotoğrafların uç uca eklenmesiyle videonun oluşturulmasıdır. Her bir saniye başına düşen kare sayısı ise (frames per second – fps) bir videonun stop motion olup olmadığına karar veren özelliktir. Bir insan gözü yaklaşık olarak 27-28 fps’dir. Dolayısıyla çok detaylı bir video yapmayacaksanız 30 fps üzerinde video yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Fps özelliği arttıkça video boyutu da belli bir miktar artacaktır. wikipedia.org/wiki/Stop_motion adresinde stop motion video nedir sorusunun cevabına; durağan cisimlerin hareket ediyormuş gibi gösterilmesi denilmiştir. Kısmen doğru kısmen yanlış denilebilir. Sadece durağan cisimler değil aynı zamanda hareketli cisimlerin de stop motion videosu olabilir. Hatta animasyon videoları da stop motion video yapma tekniğiyle dönüştürülebilir. Aslında gerçekte olmayan objelerin de stop motion videosu olabilir. En basit ve kısa şekilde stop motion nedir sorusunun yanıtı; ekranda görünen tüm cisimlerin saniye başına 5-7 resim yerleştirilmesiyle ortaya çıkan video türü diyebiliriz. Stop motion video hazırlama işlemlerinin hemen hemen hepsi bu yöntemle oluşturulur.

  Stop Motion Videoları Hangi Alanlarda Kullanabilirsiniz?

  Stop motion videoları tüm alanlarda kullanabilirsiniz. İntro videolar, şirket tanıtım ve reklam videoları, youtube facebook instagram pinterest gibi sosyal medya videoları, ürün tanıtım videoları, sevgiliye romantik videolar, 14 şubat sevgililer günü, evlilik yıldönümü, doğum günü gibi aklınıza gelebilecek tüm alanlarda başarılı sonuçlar vermektedir. Stop motion video yapma sonucunda sempatik, herkes tarafından beğenilen bir videoyu ortaya çıkartmaktadır. Özellikle sevgili, eş, sözlü, nişanlı gibi romantik videolar için olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Stop motion video hazırlama işleminden sonra aklınıza getirebileceğiniz her alanda kullanılabilmektedir.

  Sevgiliye Stop Motion Video

  Stop Motionlarda Kullanabileceğiniz Telifsiz Fon Müzikler

  Stop motion video yapma esnasında her müziği fon müzik olarak kullanmazsınız. Stop motion videolarda genellikle soft fon müzikler tercih edilmektedir. Gitar, piyano gibi ruhu dinlendiren birçok telifsiz fon müzik bulunmaktadır. Fon müzik seçimi etkileyici bir video için en önemli unsurlardandır. Video tasarımları ne kadar iyi olursa olsun, fon müziğin doğru seçilememesi durumunda etkileyici bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Duygusal ve romantik videolarda elektro seslerden uzak durulmalı, tanıtım videolarında enerjik müzikler kullanılmalı ve stop motion video yapma durumunda soft fon müzikler tercih edilmelidir.  Stop motion video hazırlama yapılırken fon müzikle uyumlu şekilde montajlanması daha başarılı sonuçlar verecektir.

  En İyi 10 Stop Motion Video Yapma Programı

  1. Stop Motion Studio, ücretli 9,99 $
  2. qStopMotion, ücretsiz
  3. Dragon Frame, ücretli 295 $
  4. iStopMotion, ücretsiz
  5. Stop Motion Pro, ücretli 185 $
  6. Frames, ücretli 40 $
  7. MonkeyJam, ücretsiz
  8. iKIT Movie, ücretli 69 $
  9. Animator HD, ücretli (sorunuz)
  10. Stop Motion Animation, ücretli 50 €

  Toplamda 10 adet stop motion yapma programı vermiş olsak da, “Stop Motion Video Nasıl Yapılır” başlığı altında verdiğimiz 26 animasyon programının bazıları da ihtiyacınızı karşılayabilir. Örneğin adobe premiere pro, adobe after effects, cinema 4d, 3dS Max, Maya, Blender gibi animasyon programları stop motion video yapma işlerinizi karşılayabilir. Bilgisayar üzerinden stop motion video hazırlama işlemi gerçekleştirecekseniz yukarıda bulunan 10 programdan herhangi birini kullanabilirsiniz.

  En İyi 7 Stop Motion Mobil Uygulamaları

  1. Motion Studio’yu Durdur: android , ios
  2. Motion Studio Pro’yu Durdur: android , ios
  3. Picpac Stop Motion: android
  4. Smoovie: ios
  5. Ağır Çekim: android , ios
  6. Stop Mo Pro: iOS
  7. Stop Motion Video: android

  Stop motion video yapma konusunda bilgisayar destekli programlar kadar yaygın mobil uygulamalar bulunmuyor. Stop motion tekniği ile ilgili mobil uygulamalar gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Gelecekte, dijital sektörün çok daha büyüyeceğini düşünerek; stop motion mobil uygulama sayısının da artacağı öngörülmektedir.

  İzleyebileceğiniz En İyi 19 Stop Motion Film

  Bazen stop motion film izlemek sizi çok rahatlatabilir. Aşağıda size farklı farklı konularda 19 adet stop motion film önerdik. Stop motion video yapma işlerine başlamadan önce bu tür filmler izlerseniz, stop motion nedir sorusunun yanıtını daha iyi kavrayabilirsiniz. İşte 19 maddelik stop motion video yapma tekniğiyle oluşturulmuş o liste;

  Stop Motion Filmler

  • Taş Devri Firarda
  • Goodbye Mister De Vries / Hoşçakal Bay De Vries
  • Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı
  • Fresh Guacamole / Taze Guakamole
  • Tavuklar Firarda
  • Bottle / Şişe
  • Ölü Gelin
  • Yavaş Derek
  • Kubo ve Sihirli Telleri
  • Stanley Turşusu
  • Köpek Adası
  • To Die By Your Side / Yanıbaşında Ölmek
  • ParaNorman
  • Her Morning Elegance / Ören Lavie
  • Köydeki Panik
  • T-Shirt War / Tişört Savaşı
  • Kuzular Firarda
  • Le Petit Dragon / Küçük Ejder
  • Adres Yaklaşık
  734
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tanitimvideosu.com
  Tanitimvideosu.com
  Merhaba!
  İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
  1