Whiteboard Animasyon

Whiteboard Animasyon

Whiteboard animasyon ihtiyacınız varsa tanitimvideosu.com olarak aklınızdaki düşünceleri animasyona dönüştürüyoruz. İş yoğunluğuna göre ortalama 2 gün içerisinde istediğiniz whiteboard animasyon videonuz size teslim ediliyor. Aşağıdaki sipariş formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir. Teknik ekiplerimiz en kısa sürede vereceğiniz iletişim bilgilerinden sizinle irtibata geçecektir. Detayları belirleyip, fiyat bilgisi iletilecektir. Fiyatı kabul etmeniz durumunda video yapımına başlanacaktır. Fiyat teklifi almak tamamen ücretsizdir. Süreci hızlandırmak isterseniz sol alt köşede bulunan whatsapp ikonuna tıklayarak teknik ekiplerimizle whatsapp üzerinden online iletişime geçebilirsiniz. Sayfada seslendirmeli ve sadece fon müzikten oluşan örnekler mevcuttur. Dilediğinizi gerçekleştirebiliriz.

Whiteboard Animasyon Sipariş Formu


  Whiteboard Örnekleri  Videodaki ses metni: Whiteboard tanıtım videosu sahibi olmak artık çok kolay. Tanitimvideosu.com olarak aklınızdaki düşünceyi whiteboard videoya dönüştürüyoruz. İzlemiş olduğunuz bu örnek video gibi amacınıza uygun videolar hazırlıyoruz. Tek yapmanız gereken iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize göndermeniz veya web sayfamızın sol alt köşesinde bulunan whatsapp ikonuna tıklamanız. Teknik ekiplerimiz sizlere whatsapp üzerinden online destek verecektir. Fiyat teklifi almak tamamen ücretsizdir. Şimdi tanitimvideosu.com adresine girerek bir whiteboard video yaptırın. İster firmanızın reklamını yapın ister ister web sayfanızı tanıtın. Sosyal medyanın gücünden faydalanın. Tanitimvideosu.com Video ve animasyon çözüm merkezi

  Whiteboard Animasyon Fiyatları

  Whiteboard animasyon fiyatları videonun süresine, çözünürlük kalitesine, seslendirme olup olmayacağına göre değişmektedir. İstenilen özelliklere ortalama 250-1000₺ arasında fiyatlar değişmektedir. Bazen istenilen özellikler çok basit olmaktadır. Video isteklisine göre daha düşük veya daha yüksek fiyatlar çıkabilmektedir. Bunun için teknik ekiplerimizden nihai bilgiyi alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız size öncelikle videonun kaç saniye olması gerektiğini soracak, daha sonra çözünürlük kalitesini ve seslendirme isteyip istemediğinizi soracaktır. Tüm özellikleri belirledikten sonra kesin fiyatı vereceklerdir. Fiyatı kabul etmeniz durumunda video yapımına başlanacak, iş yoğunluğuna göre ortalama 2 gün içerisinde teslim edilecektir.

  sevgiliye whiteboard animasyon

  Whiteboard Animasyon Nedir?

  Whiteboard animasyon İngilizce birleşik kelimedir. Türkçe karşılığı Beyaz Tahta anlamına gelir. Bunun nedeni animasyonun beyaz tahta üzerinde olup bitmesidir. Beyaz tahta üzerine efektler ile el çizimleri kullanılarak objeler yerleştirilir. Objeler video oluşturulmaya başlanmadan önce oluşturulur. Oluşturulacak whiteboard animasyon beyaz tahta üzerinde olacağı için kullanılacak objelerin tümü şeffaf arka plana sahip olmalıdır. El hareketlerinin verileceği el resminin de arka planı şeffaf olmak zorundadır. Aksi halde hareketler çirkin görüntüye sahip olacaktır.

  Whiteboard Animasyon Programları

  Dijital piyasada birçok whiteboard animasyon programı bulunmaktadır. En Başarılı 10 Whiteboard Animasyon Programı konumuzdan alanındaki en iyi 10 whiteboard animasyon programına ulaşabilirsiniz. Daha fazla programa ihtiyaç duyan tasarımcılar ise Kendini Kanıtlamış 26 Animasyon Programı yazımızı inceleyebilirler. Video, resim piyasasını Adobe firması elinde bulundurmaktadır. En profesyonel whiteboard animasyon programı Adobe After Effects’tir. Her tasarımcıya göre en başarılı program değişebilir. Tanitimvideosu.com olarak edindiğimiz tecrübeler göz önüne alındığında en pratik en profesyonel olan After Effects’tir. AE kullanmak için önce eğitim almak şarttır. Hiçbir eğitim görmemiş, programı ilk defa açmış kişilerin video oluşturması neredeyse imkansızdır. Render nasıl alınır, görüntü nasıl import edilir veya efektler nasıl uygulanır sorularının yanıtları oldukça karmaşıktır. After Effects dışında tavsiye edilebilecek whiteboard animasyon programları şöyle sıralanabilir.

  Listede bulunan programların tümü ücretlidir. Ücretsiz şekilde whiteboard animasyon yapılabilecek programlar şu şekilde listelenebilir.

  Her tasarımcının kendine has oluşturma yöntemleri bulunur. Kimi tasarımcı kısayol tuşları ile işleri çok hızlandırır kimi tasarımcı ise bazı hazır efektlere ihtiyaç duyar. Tüm programların detayları, artı ve eksi yanları blogumuzda paylaşılmıştır. Her programın inceliklerini öğrenerek hangisinin size en uygun olacağına karar verebilirsiniz.

  Whiteboard video hazırlama

   Whiteboard Nasıl Yapılır?

  Whiteboard animasyon programı seçildikten sonra programın nasıl yapılır sorusunun yanıtı verilmelidir. Dilerseniz bunlara hiç ihtiyaç duymadan iletişim formunu doldurarak bize gönderirseniz teknik ekiplerimiz ortalama 2 gün içerisinde videonuzu oluşturup size teslim edebilir fakat bu iş için ayırdığınız bir bütçe yoksa basit anlatımla nasıl yapıldığını anlatmaya çalışalım. İhtiyacımız olan şey kalem tutmuş bir el resmi ve resmin arka planının şeffaf olması. Bununla birlikte whiteboard yöntemi ile çizilecek bir nesne, obje veya herhangi bir şey. Whiteboard için ihtiyacımız olan 2 vektörü aşağıdaki resimde gösterdik.

  Whiteboard animasyon nasıl yapılır

  Göstereceğimiz örnekte Adobe After Effects programı kullandık. Çizilecek nesneyi ve el resimlerini programa import ettik (içe aktardık). Öncelikle çizilecek nesneye yukarıdan aşağıda doğru görünmesi için efekt uyguluyoruz. Aynı zamanda nesnenin yukarıdan aşağıya doğru açılırken, açılan bölümlere el hareketleri verilmelidir. El hareketleri verilirken koordinat bilgisi gerekiyor. Ekranın koordinatları programın Transform panelinde bulunmaktadır. El hareketlerini tamamladıktan sonra render alabiliriz. Hareket efektleri tanımlanmış şekilde aşağıdaki resimde verilmiştir.

  hareket efektleri

  El vektörünün hareket efektleri verildikten sonra, el ile nesnenin uyumlu şekilde açılıp hareket ettiği kontrol edilmelidir. Bazen senkronizasyon hataları olabilir. Senkronizasyon problemleri olursa güzel görüntü elde edilemeyecektir. Dolayısıyla video kullanılamayacaktır. After effects Time Remap efektine hakim olmak fayda sağlayacaktır. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra render alındığında aşağıdaki gibi görüntü elde edilecektir.

  Whiteboard animasyon örneği

  Video oluşturulurken süresi, çözünürlük kalitesi, boyutları belirlenecektir. Belirlenen özelliklere göre oluşturulması ve sahnelerin geçiş efektleri önem arz etmektedir. Bazı çalışmalarda sahneler birbirini etkileyebilir, düzenini bozabilir. Çok dikkatli ve hassas şekilde çalışıldığında problem yaşamadan 1 dakikalık veya 10 dakikalık whiteboard videolar oluşturulabilir. Oluşturulabilecek videolar hayal gücünüzle sınırlıdır. Sadece şirketiniz, firmanız veya youtube kanalınız için değil birçok farklı konuda whiteboard video yapılabilir. Örneğin sevgililer günü kutlaması, yılbaşı kutlaması, proje videosu, hizmet anlatımı ve sayısız nice konular için etkili yöntemlerden biridir.

  1.152
  Ziyaretçi Yorumları (3)
  1. Mehmet dedi ki:

   Tavsiye üzerine sizinle çalıştık çok memnun kaldık. Teşekkür ediyoruz.

  2. Yakup dedi ki:

   Ürün imalatı için bu videodan yapabilir miyiz

   1. Yetkili dedi ki:

    Elbette. İletişim bilgilerinizi gönderirseniz detayları belirleyelim.

  Whatsapp
  Tanitimvideosu.com
  Tanitimvideosu.com
  Merhaba!
  İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
  1