Mobil Uygulama Tanıtım Videosu

Mobil Uygulama Tanıtım Videosu

Mobil uygulama tanıtım videosu ile uygulamanızı tanıtarak binlerce kişinin uygulamanızı indirmesini sağlayabilirsiniz. Tanıtım videonuzu ortalama 2 gün içerisinde tamamlayarak teslim ediyoruz. Android veya iOS olarak farklı şekillerde tanıtımı yapılabilen mobil uygulamalar için teknik ekiplerimizden destek talep edin. Kullanıcılara mobil uygulamanızı iyi tanıttığınız takdirde beğenilerek kullanılacaktır. Şimdiye kadar bir çok mobil uygulamanın tanıtımını yaparak başarılı sonuçlar elde ettik. Aşağıdaki bölümlerde 4 adet örnek mobil tanıtımı bulunmaktadır. Tanıtım videolarına göz attıktan sonra sizde uygulamanıza video yaptırıp yaptırmayacağınıza karar verebilirsiniz. Yaptırmaya karar verdiğiniz takdirde aşağıda bulunan sipariş formunu doldurarak bizlere gönderin. Teknik ekiplerimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek videonuzu tasarlamaya başlayacaktır.

Mobil Uygulama Tanıtım Videosu Sipariş Formu


  Mobil Uygulama Tanıtım Videosu Örneği


  Android Mobil Uygulama Tanıtım Videosu

  Bazı uygulamalar sadece android cihazlarına hitap edebilmektedir. Sadece android işletim sisteminde çalışan uygulama geliştirdiyseniz mobil uygulama videosu yaparken android işletim sistemine sahip cihazların kullanılması daha uygun olacaktır. Aşağıda bulunan örnekteki gibi sadece android cihazlar için tanıtım videoları yapabiliriz.

  Android Uygulama Tanıtım Videosu

  iOS Mobil Uygulama Tanıtım Videosu

  iPhone, iPad gibi sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlar için tasarladığınız uygulamalar için de mobil uygulama videosu oluşturabiliriz. Geliştirdiğiniz uygulama hem iOS hem Android sistemlerinde çalışıyorsa üst başlıklarda bulunan Mobil Uygulama Tanıtım Videosu Örneği başlığında olduğu gibi, video içerisinde hem iPhone, iPad hemde android işletim sistemi ile çalışan cihaz görüntüleri kullanılabilir. Aşağıda sadece iOS sisteminde çalışan mobil uygulama örnek tanıtım videosu sunulmuştur.

  iOS Uygulama Tanıtım Videosu

  Mobil Uygulama Tanıtım Videosu Hazırlama

  Mobil uygulama tanıtım videosu hazırlama işlemi için uygulamanızın hangi özelliklere sahip olduğunu, sağladığı kolaylıkları detaylı olarak bizlere anlatmanız gerekmektedir. Teknik ekiplerimiz sizinle iletişime geçtiği zaman mobil uygulamanızın görüntülerini, logosunu, varsa sloganını, hangi işletim sistemlerinde hangi cihazlarla uyumlu çalıştığını anlatınız. Ekiplerimiz sizler için en etkileyici, en verimli video tasarım çalışmalarını demo olarak sizlere gösterecektir. Uygulamada kullanılan renk tonlarının RGB kodlarının bilinmesi, video ile uygulamanın renk uyumunda fayda sağlayacaktır. Lütfen uygulama geliştiricinizden kullanılan renklerin RGB kodunu almayı unutmayınız.

  Ekiplerimizden sizden bütün bilgileri aldıktan sonra 2 farklı tanıtım videosundan birine karar verilmesi gerekecektir. İlk yöntem hem mobil uygulama görüntüleri hemde animasyon görüntüler oluşturarak karmanlamak. İkinci yöntem ise sadece uygulama görüntülerini kullanarak seslendirme ile uygulamanın nasıl kullanıldığını anlatmak. Her iki yöntemin de kendine has faydaları bulunmaktadır. Uygulamanın hitap edeceği kişilere göre hangi yöntemin daha verimli olacağına dair teknik ekiplerimiz sizlere tavsiyelerde bulunacaklar. Dilediğiniz yöntemler kullanılarak video oluşturulabilir.

  Tanıtım Videosu Programları

  Uygulamanıza ait tanıtım videoları oluşturulurken yönteme göre kullandığımız programlar değişmektedir. Piyasada en yaygın olarak kullanılan programlar Adobe firmasına ait programlardır. Premiere Pro, After Effects gibi aklınızdaki düşünceleri rahatlıkla animasyona dönüştürebileceğiniz programlar bulunmaktadır. tanitimvideosu.com/kendini-kanitlamis-26-animasyon-programi konusunda kullanabileceğiniz 26 adet program listesi derledik. Her programın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bahsettiğimiz konuda her programın iyi yanlarını sizlere aktarmaya çalıştık. Her tasarımcının kendine göre dizayn yöntemleri bulunuyor. Sizde bir tasarımcı olarak hangi programı kullanacağınıza kendiniz karar vermelisiniz. Bilgisayar destekli değil de bu işlemleri mobil cihazınızdan yapmak isterseniz tanitimvideosu.com/en-iyi-10-mobil-video-duzenleyici konumuzda sizler için en iyi 10 mobil video düzenleyici uygulamasını ve iyi yanlarını listeledik.

  Mobil uygulamanızın tanıtılması için bir çok video tekniği bulunmaktadır. Sadece animasyonlarla değil whiteboard tekniği ile de bunu gerçekleştirebilirsiniz. Whiteboard animasyonlar çok beğenilmekte ve izlerken videonun sonuna kadar izlenme oranları yüksektir. Whiteboard animasyonlarla ilgili örnekler görmek için tanitimvideosu.com/whiteboard-animasyon adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Whiteboard tekniği ile mobil uygulamanızı tanıtmak isterseniz program arayışına girmeniz gerekecektir. Bunu düşünerek tanitimvideosu.com/en-basarili-10-whiteboard-animasyon-programi adresinde sizler için en iyi whiteboard animasyon programlarını derledik. Bu bölümdeki bilgilerle sıfırdan animasyon oluşturacak düzeye gelemeyebilirsiniz. Animasyon oluşturma işlemiyle uğraşmak istemiyorsanız bizimle iletişime geçerek hızlıca videonuzu oluşturabiliriz.

  Mobil Uygulama Tasarımı

  Sadece uygulama videosu olarak değil, mobil uygulamanızın tasarımını da gerçekleştirebiliriz. Bildiğiniz üzere mobil uygulamalar geliştirilirken grafiklere büyük önem verilmektedir. Gözleri yormayan, görsel zenginlikler uygulamanın kullanılmasına pay sahibidir. Uygulamaların çoğu web siteleriyle uyumlu renklerdedir. Dolayısıyla rastgele tasarımlar tercih edildiğinde başarı elde edilemeyecektir. Uygulama tasarımları yapılırken, uygulamaya dair tüm ince detayları sizlerden istemekteyiz. Kendiniz kara kalem çalışmasıyla bir kağıt üzerine basit çizimler yaptıysanız bizlerle paylaşmanız süreci hızlandıracaktır. Tasarım yapılırken tüm materyalleri biz oluşturacağımız için, animasyon oluşturulurken de fayda sağlamaktadır. Çünkü çizimini yaptığımız vektörleri animasyonlarda da kullanabiliriz. Tasarım çalışmasını başka bir yere yaptırdıysanız uygulamada kullanılan tüm vektörleri bizlere göndermeniz süreci hızlandıracaktır.

  Mobil Uygulama Tanıtım Scripti

  Henüz mobil uygulama geliştirilmemişse ve düşünce aşamasındaysa teknik ekiplerimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Teknik ekiplerimiz edinmiş oldukları tecrübelerden ve bir kullanıcı olarak ne gibi beklentileri karşılaşması gerektiğini daha iyi analiz edebileceğinden dolayı sizlere çeşitli tavsiyelerde bulunabilirler. Tavsiyeler hem web sitesi scripti hem mobil uygulama tasarımı hemde mobil uygulama tanıtım videosu hazırlama süreçlerinde ortak kullanılabilecek vektörler tavsiye edeceğinden dolayı, ekonomik açıdan daha avantajlı tavsiyeler de sunabilmektedir. Mobil uygulama tanıtım scripti indirme adresi bu sayfada paylaşamıyoruz. Genellikle özgün mobil uygulamalarına özgün web tasarımları gerekmektedir. Dolayısıyla özgün mobil uygulama tanıtım scriptleri gerekmektedir. Belirsiz konuların tümü mobil uygulamanızın detaylarını belirledikten sonra ortaya çıkacaktır. Bazı mobil uygulamalar için web sayfası hazır scriptler de kullanılarak oluşturulabilir.

  Mobil Uygulama Tanıtım Filmi

  Mobil uygulama tanıtım filmi ile mobil uygulama tanıtım videosu arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Mobil uygulama tanıtım filmi gerçek görüntülerden oluşmakta ve görüntülerin üzerine yazılar, resimler eklenerek film haline dönüştürülmektedir. Mobil uygulama tanıtım videosu ise gerçek görüntülerden ziyade bilgisayar veya tablet ortamlarında oluşturulan, gerçek olmayan vektör görüntülerinden oluşmaktadır. Tanıtım filmi konularımıza bakarak farklılıkları daha iyi anlayabilirsiniz. Tanitimvideosu.com olarak mobil uygulamalar için tanıtım filminden daha çok tanıtım videosunu önermekteyiz. Almış olduğumuz geribildirimler tanıtım videolarının daha verimli olduğunu ortaya koymaktadır.

  Mobil Uygulama Tanıtımı Nasıl Yapılır?

  Konunun belki de en can alıcı sorusu budur. Mobil uygulama tanıtım videosu hazırlama işlerinizi bitirdiğimizi varsayalım. Peki siz bunu nasıl tanıtacaksınız, mobil uygulama tanıtımı nasıl yapılır? Tanıtım videosu yaptırdığınız için uygulamanız yüksek ihtimalle AppStore apple.com/tr/ios/app-store ve Google Play Store play.google.com/store adreslerine yüklenmiştir. Tanıtım yapılacağı zaman uygulamanızın appstore ve playstore linklerini ön plana çıkartmanız gerekecektir. En büyük kullanıcı kitlesini facebook ve instagram sosyal medyalarından temin edebilirsiniz. Binlerce kişiye aynı anda tanıtmak için trend sayfalardan reklam paylaşımları satın almalı veya doğrudan facebook/instagram platformlarına reklam vermelisiniz. Doğrudan reklam yöntemini tercih ederseniz tanitimvideosu.com/facebooka-reklam-verirken-dikkat-edilmesi-gerekenler konusunda altını çizdiğimiz tüm adımlara dikkat etmeniz gerekecektir. Reklam verildikten sonra geri dönüşümleri takip etmeniz optimizasyon konusunda büyük faydalar sağlayacaktır.

  Mobil Uygulama Tanıtım Videosu Hazırlama

  Mobil Uygulama Tanıtım Videosu Giriş Penceresine Yerleştirilir Mi?

  Mobil uygulama tanıtım videosu uygulamanın açılış penceresine yerleştirilebilir fakat bunu tavsiye etmiyoruz. Zira mobil uygulama kurulduysa zaten kullanıcı kayıt olacaktır. Uygulamanın içerisine girildiğinde kullanılmaya çalışılacak, belki de hiç bir video izlemeden kullanmayı kavrayacaklardır. Kullanıcının videoyu izlemesi kadar uygulamanın optimizasyonu da önemlidir. Video dosyasının boyutlarına göre büyüklüğü de değişmektedir. Yaklaşık olarak 25Megabyte dosya büyüklüğüne sahip olduğunu düşünürsek mobil uygulamanızın da boyutu 25MB’dan başlamaktadır. İçerisindeki vektörel çizimler, kodlamalar, fonksiyonlar da boyutu arttırdığından optimize edilmiş bir uygulama ortaya çıkartmak zorlaşacaktır. Dolayısıyla videonun tümünü uygulamaya gömmek yerine sadece giriş introsu olarak yerleştirilebilir.

  1.040
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tanitimvideosu.com
  Tanitimvideosu.com
  Merhaba!
  İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
  1