En Başarılı 10 Whiteboard Animasyon Programı

En Başarılı 10 Whiteboard Animasyon Programı

Klişeleşmiş sunumlara alternatif olarak popülerliğe kavuşan whiteboard animasyonlar her geçen gün daha çok yaygınlaşıyor. Hal böyle olunca bizde whiteboard animasyon programları listesi hazırladık. Özellikle facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya sitelerinde ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde elinde bir kalem ile karikatürler çizilen videoya denk gelebilirsiniz. Bu tür videolara whiteboard denilmektedir. Tüm sektörlere uygun hale dönüştürülebilen, çok beğenilen bu video türünün nasıl oluştuğunu merak edenler ve beyaz tahta videosu üretmek isteyen tasarımcılar için en başarılı 10 whiteboard animasyon programı listesi derledik. Dijital dünyanın devi Adobe ilk üç sırayı kimseye bırakmadı. Bu liste sadece whiteboard animasyon programlarını kapsayabilir fakat tüm konularla ilgili animasyon programlarını görmek isterseniz Kendini Kanıtlamış 26 Animasyon Programı konumuza, mobil cihazdan animasyon işlemlerini yapmak için En İyi 10 Mobil Video Düzenleyici konumuzdaki listeye göz atabilirsiniz.

10 Whiteboard Animasyon Programı Listesi


1- Adobe After Effects

İşletim Sistemi: Windows, Linux, macOS

Fiyat: 20 $ /ay

Dijital sektörü kontrol altına almayı başaran Adobe’nin amiral gemisi After Effects ilk sırada. Whiteboard animasyon programı kategorisinde ilk sıraya oturan After Effects baş harflerinden oluşan .ae uzantılı dosyalar ile çalışır. Beyaz tahta videosu ile ilgili her şeyi gerçekleştirebileceğiniz, lisanslı programdır. Program kendi içerisinde yüzlerce efekte sahiptir. Whiteboard animasyon kullanılırken en çok White Black ve Cartoon efektlerini kullanacağınızdan dolayı bilgisayar CPU değerinizi de çok kasmayacaktır. Programı ilk defa duyduysanız ve ilk defa açacaksanız programdan bir şey anlamayabilirsiniz. After effects eğitim setleri bulunmaktadır. 48 saatlik eğitim temin ederek izlemeniz yeterli olacaktır.

Adobe After Effects

2- Adobe Premiere Pro

İşletim Sistemi: Windows, Linux, macOS

Fiyat: 20 $ /ay

After effects ile uyumlu çalışabilen Premiere Pro whiteboard animasyon programları sıralamasında ikinci sırada yerini aldı. Yine bir adobe ürünü yine bir kalite. Premiere pro ile aklınızdaki tüm düşünceleri beyaz tahta animasyonuna dönüştürebilirsiniz. After effects ile farkı nedir? After effects biraz daha ağır, efektleri detaylı olan ve kapsamlıdır. Premiere pro ise daha çok hıza önem verenlerin tercih etmesi gereken bilgisayar destekli programdır. Premiere pro ile sıfırdan istediğiniz her videoyu oluşturabilirsiniz. Sahne tasarımı yapabilir, karikatürler karakterler oluşturabilir hareket verebilirsiniz. Whiteboard animasyon yapma programı olarak görülmemelidir. Premiere pro başlı başlına baş yapıtlardan biridir.

Adobe Premiere Pro

3- PowToon

İşletim Sistemi: Windows, Linux, macOS

Fiyat: 19 $ /ay

Powtoon kapsamlı video montaj özellikleri sunmasa da çok hızlı animasyon ve whiteboard özellikleri sunmaktadır. Fiyatı adobe ürünlerine çok yakın. Bunun sebebi 3 farklı işletim sisteminde powtoon’un kullanılabilmesi, hızlı render alma özelliği ve çok sayıda hazır efektlerin bulunmasıdır. Örneğin programı ilk açtığınız zaman powtoon size “Ne tür video düzenlemesi yapacaksınız?” sorusunu yöneltir ve cevap şıkları olarak; Animasyon, İnfografik, Whiteboard, Canlı Çekim. Seçeneklerden whiteboard seçtiğiniz zaman efektleri hızlı şekilde kullanabiliyorsunuz. Tabi powtoon labs sayfasından bir süre eğitim aldıktan sonra bunları gerçekleştirebilirsiniz. Whiteboard animasyon programı olarak üçüncü veya dördüncü sırada tercih edilebilir.

Powtoon whiteboard düzenleyici

4- TruScribe

İşletim Sistemi: Web

Fiyat: Değişken

TruScribe ücretli web tabanlı video programı diyebiliriz. Sistemleri diğer bilgisayar destekli tasarım programlarından farklıdır. Web siteleri üzerinden başvuru yapıyorsunuz. Aklınızdaki düşünceleri anlatıyorsunuz. Onlar size çözümler önerileri sunuyorlar. Karşılığında ücret talep ediyorlar. Fiyatlandırmaları dolar üzerinden olduğu için ülkemizce pek tercih edilmiyor fakat biz yinede bilgilerinize sunmak istedik. Özellikle proje videolarına önem veriyorlar. Sosyal medyada paylaşılabilecek ve duyurmak istediğiniz bir projeniz varsa whiteboard animasyon programı olarak truscribe tercih edilebilir.

Truscribe whiteboard animasyon programları

5- TTS Sketch Maker

İşletim Sistemi: Web

Fiyat: 37 $ tek sefer

TTS Sketch Maker web tabanlı ve oldukça başarılı web yazılımlarındandır. Tek seferlik 37 $ ödüyorsunuz ve sınırsız lisans alıyorsunuz. Web sitelerinden login oluyorsunuz ve 5 arka plan tasarımı, 12 farklı yazı tipi, 150 svg hareketli resim, fon müzik ekleme gibi özelliklere sahip oluyorsunuz. Sistemin nasıl kullanılacağına daire 6 adet eğitim videosu web sayfalarında yayınlanmış durumda. Dilerseniz izleyebilirsiniz. TTS’yi diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise seslendirme hizmetleri. Hem bay hem bayan seslerinden oluşan sistem kurmuş durumdalar. Siz yazıyı yazıyorsunuz, sistem otomatik olarak seslendiriyor. Tabi ki profesyonel seslendirmeler gibi olmuyor fakat hiç yoktan iyidir. Kötü haber ise seslendirme hizmetinin Türkçe dilini desteklememesi. Whiteboard animasyon programı olarak tercih edilip edilmemesi tamamen tasarımcıya kalmış bir insiyatiftir.

TTS Sketch Maker Animasyon Programı

6- Raw Shorts

İşletim Sistemi: Web

Fiyat: 39 $ /ay

Raw shorts hizmeti web tabanlı whiteboard animasyon programları kategorisinde bulunuyor. Web sitelerinden pro üyelik alarak tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz. Pricing sayfalarında belirtilen aylık 39 $ Essential üyeliği aldığınız takdirde 10 video export render edebiliyorsunuz. Aynı zamanda sosyal medya için 1:1 boyutlarında videolar da export edebiliyorsunuz. Bussines üyeliği satın aldığınız da ise 20 video export render edebiliyorsunuz. Yani 20 adet video yapabiliyorsunuz. Standart video en/boy oranları 16:9’dur. Kullanımı kolaydır. Düzenli olarak whiteboard animasyon hazırlama işi yapan tasarımcıların tercih sebepleri olabilir.

Raw shorts programı

7- Video Jeeves

İşletim Sistemi: Web

Fiyat: 1.000 ₺

Video jeeves oldukça kapsamlı video oluşturma web yazılımı diyebiliriz. 499 ₺ üyelik ücreti ile en yüksek HD çözünürlük kalitesi ve 30 sn kurgu kullanabiliyorsunuz, 799 ₺ fiyatlı üyeliğinde whiteboard animasyon oluşturma desteği geliyor. Yani whiteboard animasyon yapmak isterseniz minimum 799 ₺ olan paketinden satın almanız gerekmektedir. 1.000 ₺ paketinde ise tüm özellikleri kullanmaya hak kazanıyorsunuz. 2d whiteboard animasyon programı olarak tercih edilebilir.

video jeeves whiteboard animasyon programları

8- Explaindio

İşletim Sistemi: Windows, macOS

Fiyat: 37 $ /ay

Explaindio animasyon yapma olayını olabildiğince kolaylaştırmış ve dakikalar içinde istediğiniz videoyu oluşturabileceğiniz bilgisayar destekli bir animasyon programıdır. Whiteboard animasyon programı kategorisine de girmektedir. Hem iki boyutlu 2D hem üç boyutlu 3D animasyonlar oluşturabilirsiniz. Aylık 37 $, yıllık 67 $ ve tek seferlik 497 $ lisans şekilleri bulunuyor. Windows ve macOS işletim sistemlerince destekleniyor. Video oluşturma sayısına sınırlama getirmiyor, en fazla 5 bilgisayarda tek lisans kullanım hakkı veriyor. Lisans satın aldığınız da ise ömür boyu güncellemelerden ücretsiz şekilde faydalanabiliyorsunuz.

Explaindio whiteboard animasyon programları

9- Simple Show

İşletim Sistemi: Web

Fiyat: 129 $/ay

Kişisel kullanımlarda aylık 129 $, ticari kullanımlar da aylık 499 $ gibi çok yüksek lisans ücreti bulunuyor. Tasarımcılar bu kadar yüksek ücretli animasyon programını tercih ederler mi bilemiyoruz. Sadece whiteboard animasyon programı için bu kadar yüksek ücret verilmesini tavsiye etmiyoruz fakat her tasarımcının işini daha hızlı yapması için bazı özelliklere ihtiyaç duyar. İncelendiği zaman ve finans sorunu yoksa belki tercih edilebilir.

my simple show

10- Adobe Animate CC

İşletim Sistemi: Windows, Linux, macOS

Fiyat: 20 $ /ay

Adobe Animate sadece whiteboard animasyon programı olarak değil tüm animasyon işlemleriniz için farklı çözümler sunan yazılımlardan biridir. Yine adobe’nin bir ürünü yine bir kalite ancak hepsinin özellikleri çok farklı. Animate cc whiteboard animasyon programı listesine girebilir çünkü rahatlıkla beyaz tahta videoları da oluşturabilirsiniz. Adobe animate cc ile web sayfaları için animasyonlar oluşturabilir ve dilediğiniz web sayfasında bunu yayınlayabilirsiniz. Tasarımcılar bu özelliği adobe flash professional ile çok karıştırırlar ve şu sorunun yanıtını çok merak ederler. Animate flv ve svg çıktı verebilir mi? Evet, verebilir. Export özelliğini kullanmayı deneyin.

Animate cc whiteboard animasyon programı

Whiteboard animasyon programı kullanarak oluşturmuş olduğunuz animasyonları hangi sitelere yükleyeceğinize dair bir fikriniz yoksa Ücretsiz Video Yükleme Siteleri konumuzda bulunan video paylaşım sitelerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle facebooka reklam vermeyi düşünüyorsanız Facebook’a Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda altını çizdiğimiz tüm konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Peki bu listede tanitimvideosu.com olarak hangi programı tercih edersiniz diye soranlara; şüphesiz Adobe After Effects deriz.

1.338
Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Techpro dedi ki:

    Adobe Premiere Pro güzel ama parası da güzel.

Whatsapp
Tanitimvideosu.com
Tanitimvideosu.com
Merhaba!
İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
1