Şirket Logosuna 3D Animasyon Neden Önemli?

Şirket Logosuna 3D Animasyon Neden Önemli?

Giriş

İşletmenizin mutlaka bir logosu vardır. Firmalar için en önemli konulardan birisi akılda kalabilmektir. Ürün ihtiyacı olan bir kişi, ürün ismi telafuz edildiğinde aklına ilk olarak sizin şirketiniz gelmelidir. Örneğin “arama motoru” denildiğinde aklınıza ilk olarak “Google” gelmektedir. Google denildiğinde ise kırmızılı sarılı mavili bir logo gözümüzün önünde canlanır. “Isırılmış Elma” denildiğinde aklımıza cep telefonu, bilgisayar, akıllı saat, tablet üreticisi olan Apple gelir. Dikkat ettiğinizde reklama ihtiyacı olmayan bu global şirketler sürekli olarak logolarına animasyon yaptırırlar. Bunun nedeni ise insanların aslında daha fazla yer etmektir. Sizde profesyonel düşünen bir işletme sorumlusu olarak bunun bilincinde olup logonuza 3D animasyon yaptırabilirsiniz.

Logo Animasyonu Neden Önemli?

İşletmenizin marka değeri elde edilen cironun, kurumsal kimliğinin, sitenizin profesyonel olması, lokasyonunuz, logonuzun tam olarak sizi yansıtması ve sosyal medyadaki aktifliğiniz ile ölçülür. Marka değeriniz ne kadar yüksek olursa cironuz da o kadar artış gösterir. Potansiyel bir müşteriye markanızın gücünü kabul ettirmenin ilk adımı logonuzu müşterinin aklına kazımaktır. Potansiyel müşterimizin sizi tercih etmesi bir süreç ancak yapılması gereken bazı adımlar vardır. Logonuzu ve işletme adınızı, müşterinizin akla gelen ilk yer olarak kabul ettirebilmek animasyon videodan geçer. Global çapta hizmet veren işletmeler ilk olarak logolarını animasyona dönüştürür. Böylelikle ilk adımı gerçekleştirmiş olur.

3D Logo Tercih Edilmeli Mi?

3D logo koşullar elverdiğinde tercih edilebilir ancak her web sitesi üç boyutlu logo ya uyumlu olmayabilir. İnternet sitenizin üç boyutlu logoya uygun hale getirilmesi konusunda teknik destek sağlayabiliriz. Her işletme üç boyutlu logo kullanmayı tercih etmez. Bir logonun üç boyutlu animasyonunun olması için, logonun illaki 3D olmasına gerek yoktur. İki boyutlu logoların üç boyutlu animasyonu oluşturulabilir. Peki üç boyutlu logo animasyonu neden önemlidir?

1. Marka Bilinirliğini Arttırır

ticari faaliyetlerin en büyük avantajı markanın bilinirliğidir. Markanız yaygın şekilde bilinirse ve sağladığınız hizmetin kalitesi ile birleştiğinde tahmin edemeyeceğiniz düzeyde kazanç elde edebilirsiniz. Üç boyutlu animasyon videolar markanızın yaygınlaşmasına yardımcı olur. Şu anda aklınızda bulunan markaları düşünün. Mutlaka hayatınızın bir yerinde tanıtım videosu veya logo animasyonunu izlemiş olma ihtimaliniz çok yüksektir. Mesela dünya teknoloji devi Samsung, ürünlerini tanıtırken gerçek kamera çekimleri ile birlikte animasyon efektlerini birlikte kullanır. Yani animasyon her noktada tercih ediliyor.

2. Profesyonel Görünüm Sağlar

günümüzde iki boyutlu videolar güncelliğini yitirmeye yüz tutmuştur. Üç boyutlu animasyon videolar, iki boyutlu animasyon videolara göre daha profesyonel görünmektedir. Dolayısıyla tercih edeceğiniz 3D video daha etkileyici görüntüler ortaya çıkartacaktır. Büyüklüğünü ispat etmiş firmalar reklamlar ve tanıtım videoları konusunda profesyonel görüntüler tercih ederler. Nedeni profesyonelliği belli etmektir. Profesyonel görünüm ise insanların aklında daha fazla kalıcı olmayı sağlar. Bu sebepler göz önüne alındığında, tercih edeceğini yöntemin profesyonel olması oldukça önemlidir.

3. Marka Hikayenizi Anlatmanızı Sağlar

Her başarılı işletmenin bir hikayesi vardır. Hikayenizi logonuzla anlatmak oldukça faydalı bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Örneğin BMW logosunun hikayesi nedir diye soracak olursanız; BMW aslında ilk kurulduğu zaman sadece uçak motoru satmaktaydı. Bu sebeple logosuna dikkat ederseniz mavi bir pervane görüntüsü vardır. Daha sonra otomotiv sektöründe ilerlese de logosunu değiştirmedi. Güncelliğini yitirmiş olsa dahi logosunun bir hikayesi var. İşletmenizin hikayesini anlatarak, logo tasarımcınızdan logoya yansıtmasını isteyebilirsiniz.

4. Yaratcılığınızı Gösterir

İşletmelerin logoları oldukça yaratıcı olmalıdır. Zamanı yenerek dünya markası haline gelmiş istisna durumlarını hariç tutuyoruz. Günümüzde başarılı olmak zor olduğu kadar, güncel bilgiler ışığında da bir o kadar kolaydır. Gerekli adımlar atılırsa başarı kaçınılmazdır. Logonuzun yaratıcı olması da marka değerinize katkı sunacaktır. Örneğin emlak sektöründe işletme sahibiyseniz, logonuzda mutlaka emlak sektörüyle ilgili materyaller kullanılmalıdır. Bu bir ev ikonu yada lokasyon ikonu olabilir ancak ikonların birlikte uyumlu kullanılması gerekir.

5. Dikkat Çeker

Müşterilerin kurumsal kimliğinizle irtibat kurduklarında genellikle ilk gördükleri olgu logonuzdur. Görsel olarak izlenim verdiğiniz ilk konu da dolayısıyla logonuzdur. Logonuz görüldüğü anda “firmayı temsil ediyor mu, hikayesini anlatıyor mu, sektörüne uygun mu” gibi soruların cevapları mutlaka ilk izlenimi oluşturacaktır. Soruların yanıtları olumlu ise potansiyel müşterinizi etkilediğinizi kabul edebilirsiniz. Tabi ki müşteri sadece logonuza bakarak sizden alışveriş yapmaz ancak bu bir süreçtir. Tüm olgular toplandığında müşteriyi kazanıp kazanmadığınız ortaya çıkacaktır.

6. Kurumsal Kimliğinizi Oluşturur

Kurumsal kimliğinizi oluşturan her materyalde logonuz bulunacağından dolayı, logonuz kurumsal kimliğinizi oluşturur diyebiliriz. Kartvizit tasarımınızda, web sitenizde, anahtarlıklarınızda, antetli kağıtlarınızda, tabelanızda ve tüm paylaşımlarınızda logonuz olacağı için kurumsal kimlik güçlendirme çalışmalarında büyük önem arz etmektedir. Ofisinizde kaplama malzemeleri, ajanda, takvim ve dış cephe giydirmeleri konusunda dahi ihtiyacınız olan şey logonuzun profesyonelliğidir. Logonuzu tasarlarken hepsini konsept olarak düşünmeniz daha faydalı olacaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için teknik ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak şirket logonuzun 3D animasyonlarla zenginleştirilmesi oldukça önemli bir konudur. Şirketinizin kurumsal kimliğini güçlendirir, potansiyel müşterilerinizde iyi izlenim bırakır, profesyonelliğinizi arttırır, ofisinizin giydirmelerine kadar birçok alanda size estetik görünüm kazandırır. Marka hikayenizi müşterilerinizin veya kullanıcılarınızın bilmesi ile birlikte akılda kalıcılık artar. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, logonuza yaptıracağınız 3D logo animasyonu veya logoyu hareketlendirme çalışmaları istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlar. Sizinde bir logonuz var ve bu logonuza uygun animasyonlar oluşturmak istiyorsanız iletişim sayfamızdan veya WhatsApp hesabımızdan bize ulaşabilirsiniz.

273
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tanitimvideosu.com
Tanitimvideosu.com
Merhaba!
İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
1