Reklam Videosu

Reklam Videosu

Sizin için ilgi çekici ve profesyonel reklam videosu hazırlıyoruz. Üstelik bunu hızlı ve ekonomik şekilde oluşturuyoruz. Alt bölümde örnek çalışmalarımızı paylaşıyoruz. Reklam videosu çalışmalarını inceleyerek beğendiğiniz tarzı bize gönderebilirsiniz. Ekranın sol alt köşesinde bulunan whatsapp ikonuna tıklayarak veya iletişim formunu doldurarak bizimle anlık iletişim kurabilirsiniz. Fiyat teklifi almak tamamen ücretsizdir.

Reklam Videosu Fiyat Teklifi Almak İçin Doldurun

  Reklam Videosu Örnek Çalışmalar

  Süreç Nasıl İşliyor?

  Reklam videosu süreci oldukça hızlı ilerlemektedir. Yukarıdaki bölümde bulunan iletişim formunu doldurarak göndermelisiniz. Akabinde teknik ekiplerimiz sizinle iletişime geçecektir. Aklınızda bir senaryo var ise bunu teknik ekibimize aktarın. Hayalinizdeki reklam videosunu daha iyi anlayabilmemiz için istediğinize yakın örnek bir video gönderirseniz sizi daha iyi anlayabiliriz. Size gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Hayalinizde bir senaryo yoksa ekiplerimiz size çeşitli çözüm önerileri sunacaktır. Videonun türüne, süresine, seslendirme olup olmayacağına karar verdikten sonra tasarım çalışmalarına başlıyoruz. Tasarım çalışmaları tamamlandıktan sonra size gönderiyoruz. Gerekli görürseniz tek seferde revize işlemi gerçekleştiriyoruz ve çalışmayı noktalıyoruz.

  Reklam Videosunda Seslendirme Olmalı Mı?

  Reklam videosunda yaptırmadan önce karar verilmesi gereken ilk konulardan birisi seslendirme konusudur. Müşterilerimizin bir çoğu, videolarda seslendirme olup olmaması konusunda kararsız olabilirler. Tanitimvideosu.com ekibi olarak, reklamınızın daha etkili olması için seslendirme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Aldığımız geri bildirimler, seslendirme yapılmasının daha faydalı olduğunu gösteriyor. Tüm tavsiyelerimize rağmen karar tabi ki sizin olacaktır.

  Reklam videonuzun animasyon olmasını tavsiye ediyoruz.

  Videonuzun gerçek çekim bir video mu yoksa animasyon mu olması gerektiği konusundaki tavsiyemizi paylaşıyoruz. Tavsiyelerimiz sektörünüze göre değişkenlik gösterebilir.

  Animasyon Mu Gerçek Çekim Mi?

  Sektörlerin çoğunda animasyon reklam videosunun daha yararlı olduğunu düşünüyoruz. Karar verebilmek adına teknik ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır. Örneğin sağlık sektöründe bir ürün tanıtım videosu ihtiyacı olduğunda, animasyon şeklinde izleyicilere aktarmak daha faydalı olacaktır fakat restoran tanıtımları için gerçek çekim videoların daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Reklam Videosu Ücretsiz Yapılabilir Mi?

  Evet yapılabilir. Ücretsiz reklam videosu yapabilmek için bazı teknik bilgilere sahip olmanız gerekir. Çünkü aklınızdaki videoyu bilgisayar ekranına aktarabilmek için efektler, layer kavramı, timeline, render, hareketlendirmeler, solid, shape gibi birçok kavrama hakim olmanız gerekir. Bahsedilen kavramlarla ilgili bilgi sahibi değilseniz, aklınızdaki videoyu ekrana yansıtamazsınız. Animasyon konusunda donanımlı bir hale gelmek isterseniz çeşitli yollar bulunuyor. Fiziki olarak veya sanal olarak eğitim kursları mevcuttur. Fiziki olarak eğitimlere katılmanın daha verimli olduğu açıktır. Sanal kurslar ise sizin azminizle ilgilidir.

  Reklam Videosu Hazırlama Programları

  Reklam videosu hazırlama programları günümüzde çok sayıda bulunuyor. Program seçimini aslında hedef kitleniz belirliyor. İki boyutlu (2D) animasyon, üç boyutlu (3D) animasyon, whiteboard, doodle, whiteboard, drone çekimi veya kamera çekimleri gibi alanların hangisinde uzmanlaşmak istiyorsanız, program seçiminizi de buna göre yapmak zorundasınız. Hepsinin tek bir çatı altında toplandığı programlar da mevcut lakin başlangıç aşamasındaysanız doğrudan ağır programlara yönelmenizi tavsiye etmiyoruz. Programlarla ilgili detaylı bilgiyi Kendini Kanıtlamış 26 Animasyon Programı ve En Başarılı 10 Whiteboard Animasyon Programı yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık.

  Reklam Videosu Fiyatları

  Reklam videosu fiyatları seçeceğiniz videonun türüne göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat teklifi almak için üst bölümdeki iletişim formunu doldurun ve gönderin.

  Youtube’a Reklam Videosu Verilebilir Mi?

  Evet, verilebilir. Zaten reklam videosu ihtiyacı olan ziyaretçilerimizin çoğu sosyal medya veya arama motorlarında işletmesini büyütmek isteyen kitleyi kapsamaktadır. Youtube‘da veya facebook, instagram, twitter, tiktok, twitch gibi sosyal mecralarda video reklamı yapmak isteyen ziyaretçilerimizin kitlesini belirlemesi gerekiyor. Çünkü hazırlanacak videoların boyutları sosyal mecralara göre değişebilmektedir. Örneğin youtube’da reklam verildiğinde shorts olarak mı yoksa doğrudan video olarak mı verilecek sorusu, videonun boyutunu etkilemektedir. Shorts olarak belirlenirse story tarzda 1080×1920 piksel boyutlarında, doğrudan video gönderisi olarak paylaşılacaksa 1920×1080 piksel boyutlarında hazırlanmalıdır.

  Video Kısa Mı Olmalı Uzun Mu Olmalı?

  Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ve izlenimlerimizi değerlendirdiğimizde, videoların kısa olması daha verimli olmaktadır. Tavsiye edeceğimiz video süresi ortalama olarak 30-45 saniye aralığındadır. Ancak, sektörünüze göre optimum süre aralığı değiştirilebilir. Bir izleyici olarak dikkat ederseniz televizyon kanallarında veya sosyal medyalarda reklamların büyük bir kısmı 60 saniye süreyi aşmaz. Dikey videolarda ise (whatsapp durumu, instagram/facebook durumu) en fazla 15 saniye uzunluğunda süre verimli olacaktır.

  Reklam Videosu Nasıl Yapılır?

  Reklam videosu bir sahne tasarımı, varsa karakter tasarımı, senaryo ve kullanılacak objelerden oluşur. Öncelikle video tasarım programı belirledikten sonra sahne tasarımına geçebilirsiniz. Sahne tasarımınızın üç boyutlu veya iki boyutlu kararı tamamen size aittir. 2D ise işler biraz daha kolaylaşır ancak 3D ise işler zorlaşır. Sahne tasarımı tamamlandıktan sonra kullanılacak objeler, materyaller, ses efektleri, yazılar, adjustment, solid gibi katmanlar eklenir. Tabirler programlara göre değişebilir. Karakter dizaynı yapılır ve rigging uygulanır. Tüm çizimler bittikten sonra animasyon adımlarına geçilir. Efektler, hareketlendirmeler, karakter canlandırmaları yapılır ve son olarak render alınır. Artık tanıtım videonuz hazır ve tüm sosyal mecralarda kullanabilirsiniz.

  Reklam Videosu Hazırlama Uygulamaları

  Reklam videosu hazırlamak için çok sayıda AppGallery, iOS ve Android mobil uygulamaları bulunuyor. Aşağıdaki bölümde bazı reklam videosu hazırlama uygulamalarını paylaştık. Kullandığınız işletim sistemlerine göre indirme işleminizi yapabilirsiniz. Kullandığınız uygulamaların bazı özellikleri ücretli olabilir fakat basit bir video oluşturmak için ücretsiz mobil uygulama özelliklerini kullanabilirsiniz.

  InShot Uygulaması :

  AppGallery

  VivaVideo Uygulaması :

  AppGallery

  WonderVideo Uygulaması :

  AppGallery

  Funimate Uygulaması :

  AppGallery

  Momavi Uygulaması :

  AppGallery

  Youcut Uygulaması :

  AppGallery

  Üst kısımda indirme adreslerini vermiş olduğumuz ücretsiz reklam videosu hazırlama programlarıdır. Inshot, VavaVideo, WonderVideo, Funimate, Momavi ve Youcut ile gerçek görüntülerin olduğu videolar hazırlayabilirsiniz. Animasyon video hazırlama uygulaması indirerek animasyon yapmak isterseniz aşağıdaki uygulamaları kullanabilirsiniz.

  FlipaClip Uygulaması :

  AppGallery

  Animation Uygulaması :

  AppGallery

  Android Uygulaması :

  AppGallery

  StickNod Uygulaması :

  AnimationDesk Uygulaması. :

  Şeklinde kullanabileceğiniz uygulamalar çoğaltılabilir. Bilgisayar destekli programlar daha özgürlükçüdür. Yapabileceğiniz işlev yelpazesi daha geniştir. Mobil aplikasyonlar kullanarak tam olarak istediğiniz animasyonları oluşturamayabilirsiniz.

  Reklam Videosu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Soruların üzerine tıklayarak cevapları görebilirsiniz.

  Sizden neler istiyoruz?

  Logonuz, website adresiniz, reklam videonuzda yazılmasını istediğiniz mesajlar, telefon numarası, slogan ve aklınızdaki tüm düşünceleri bize aktarmanızı istiyoruz.

  Video kaç günde tamamlanır?

  Videolar genellikle 2 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. İstediğiniz özelliklere göre teslim süresinde değişiklik olabilir. Lütfen sipariş verirken teslim süresini sorunuz.

  Videoda revize hakkı yapılıyor mu?

  Reklam videonuz ister animasyon olsun ister gerçek çekim olsun 1 adet revize hakkınız bulunmaktadır. Videoda değiştirilmesini istediğiniz yerleri tek seferde teknik ekiplerimize ilettiğiniz takdirde videoda düzeltme işlemi yapılmaktadır.

  Video hangi çözünürlükte sunulmaktadır?

  Videolarımız genellikle FullHD ve 4K çözünürlüğünde hazırlanır fakat dosyalar yüksek boyutlara ulaşabilmektedir. Dolayısıyla FullHD veya 4K hazırladığımız videoları, çözünürlük kalitesi kaybolmadan 1920×1080 piksel boyutlarında teslim ediyoruz.

  Reklam videosunu websitenize koyabilir misiniz?

  Evet, reklam videolarınızı web sitelerine koyabilirsiniz. Dilerseniz profesyonel anlamda size websitenize yerleştirme konusunda hizmet sağlayabiliriz.

  Websitenizin ve reklam videonuzun renk uyumu olur mu?

  Evet, sipariş aşamasında websiteniz ile renk uyumu istediğinizi belirtirseniz istediğiniz renk tonlarında reklam videoları oluşturabiliriz. Ancak, videonun daha çok zenginleştirilmesi için farklı renkler de kullanılabilir. Sipariş verilmeden önce renk uyumu istediğinizi belirtmezseniz daha sonrasında renk uyumu konusunda revize yapılması ücrete tâbidir.

  Reklam videosu fiyatları nedir?

  Fiyatlar, istediğiniz çalışma şeklinde göre değişkenlik göstermektedir. Bize nasıl bir çalışma istediğinizi anlatmadan sabit bir fiyat vermemiz doğru olmaz. Aklınızdaki çalışmayı bize aktardıktan sonra fiyat teklifimizi size sunacağız. Fiyat teklifi almak ücretsizdir.

  Ofisinizde toplantı yapabilir miyiz?

  Evet, belirli bir bütçenin üzerinde işlerinizde ofisimizde toplantı yaparak çalışma detaylarını belirleyebiliriz. Düşük bütçeli işlerde zoom, WhatsApp görüntülü arama, FaceTime veya telefon görüşmesinde rahatlıkla detayları belirleyebiliyoruz.

  Videolar hangi formatta verilmektedir?

  Çalışması tamamlanmış video çalışmaları mp4 formatında gönderilmektedir.

  Reklam videosunu Lottie formatında verebilir misiniz?

  Hayır, video çalışmalarınız Lottie veya dotLottie formatında verilmemektedir. Dilerseniz sizin için lottie veya dotLottie çalışmasını ayrıca yapabiliriz.

  Seslendirme yapıyor musunuz?

  Evet, seslendirme hizmeti sağlıyoruz. Reklam videonuzu anahtar teslimi olarak size ulaştırıyoruz diyebiliriz.

  Çalışmanın proje halini gönderiyor musunuz?

  Hayır, çalışmanızın proje hali gönderilmemektedir.

  Maskot hazırlıyor musunuz?

  Evet, talebiniz halinde sizin için maskot hazırlayabiliriz. Genellikle maskot işlemleri sadece tek video için hazırlanmaz. Birden fazla çalışmalar için oluşturulmaktadır.

  Reklam videolarını konsept olarak yapıyor musunuz?

  Evet, birden fazla video yaptırmayı düşünüyorsanız videolarınızın uyumlu olması açısından bir konsept oluşturabiliriz.

  804
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tanitimvideosu.com
  Tanitimvideosu.com
  Merhaba!
  İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
  1