Facebook Reklam Videosu Hazırlama

Facebook Reklam Videosu Hazırlama

İşletme sahipleri, sayfa sahipleri, siyasi veya tanınmış kişiler, ürün satıcıları vb gibi amaçlar için facebook reklam videosu hazırlama işlerinizi çok kısa bir sürede yapıyor ve size teslim ediyoruz. Facebook reklam videosu yapma ile ilgili siz hiç bir işlem yapmıyorsunuz. Aklınızdaki düşünceyi bize anlattıktan sonra genellikle 2 gün içerisinde video tasarımınızı tamamlıyoruz. Video işleminin tamamlanmasından sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellikle facebook ve instagram gibi aktif kullanılan sosyal medyalara reklam verebilir, anında binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Facebook reklam videosu hazırlama için aşağıda bulunan başvuru formunu doldurun ve fiyat teklifi isteyin. Teknik ekiplerimiz en kısa sürede sizinle iletişim kuracak ve fiyat bilgisi iletecektir.

Facebook Reklam Videosu Hazırlama Başvuru Formu

  Örnek Facebook Video Reklam Örnekleri  Facebook Video Reklam Boyutları

  Facebook reklam video boyutları değişkenlik göstermektedir. İhtiyacınıza göre video tüm boyutlarda oluşturulabilir fakat facebook üzerinde en etkileyici ve verimli 16:9 veya 9:16 en/boy oranıdır. Piksel sayıları 8K çözünürlük kalitesinde 7680 x 4320px, 4K çözünürlük kalitesinde 4096 × 2160px & 3840 x 2160px & 2560 x 1440px, FullHD kalitesinde 1920 x 1080px, HD kalitesinde 1280x720px, SD kalitesinde ise 720x480px’dir. Dilerseniz hem İnstagram Reklam Videosu Hazırlama olarak hem Facebook Reklam Videosu Hazırlama olarak kullanabilmeniz açısından 1:1 en/boy oranında videolar da hazırlayabiliriz. Örneğin 1920×1920 piksel boyutları hem instagram hem facebook tarafından desteklenmektedir. Bu sayede iki farklı boyutlarda video hazırlatmaktan kurtulabilirsiniz. Facebook video akışı reklam alanları hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Facebook Video Reklam Kuralları

  Facebook reklam videosu hazırlama sürecinden sonra reklam yayınlamak için bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Öncelikle FB tarafından kabul edilen dosya uzantılarını görmek için Reklam İçin Desteklenen Video Formatları sayfasına göz atabilirsiniz. Facebook reklam ilkeleri sayfasında tüm kurallar yer almaktadır. Temel kurallar bilindiği zaman reklam verme konusunda sorun yaşanmamaktadır. Öncelikle vereceğiniz reklam dolandırıcılık, müstehcenlik ve sahte profiller içermeyecektir. Aksi halde reklamınız onaylanmayacaktır. Onaylanmış olsa dahi kullanıcıların şikayet etmesi durumunda yayınlanması durdurulacak ve profiliniz kapatılacaktır.

  Facebook reklam videosu hazırlama

  Facebook Video Reklam Verme

  Facebook reklam verme işlemi işletmeciler tarafından akıllarda soru işaretleri bulunan işlevlerdir. Facebooka nasıl reklam verilir, reklam verirken nelere dikkat edilir araştırmaları zaman alabilmektedir. Zaman kaybının önüne geçmek için teknik ekiplerimizden danışmanlık hizmeti aldığınızda sizleri yönlendireceklerdir. Reklam verirken nelere dikkat edileceğini bilmek en az facebook reklam videosu hazırlama işlemi kadar önemlidir. Verilecek reklamlar facebook, instagram, messenger, audience network üzerinden yayınlanabilir. Takip edilmesi zor olacağından Android Facebook Reklam Yöneticisi Uygulaması veya iOS Facebook Reklam Yöneticisi Uygulaması kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

  Facebook Video Reklam

  Facebook Video Reklam Süresi

  Facebook’a reklam verirken süre sorunu yaşanmıyor. İnstagram’da süre sorunu yaşansa da facebookda süre sınırı çok daha fazla. Facebook video reklam süresi 241 dakikadır. Yaklaşık 4 saat süren videolar yükleyebilir ve reklam verebilirsiniz. Şimdiye kadar 4 saat uzunluğunda reklam veren bir firma olmamıştır. Dolayısıyla bu süre fazlasıyla yeterlidir. FB üzerinde en verimli video reklam süresi 20-25 saniye bandındadır. Video reklam süresi ne kadar uzun olursa o kadar verimli olur şeklinde yanlış bir algı vardır. Reklam verirken en önemli özellik “en kısa sürede istediğiniz bilgiyi izleyiciye aktarmaktır”. Örneğin ürün satıyorsanız ürün satma video süreniz için teknik ekiplerimizden en uygun süreyi öğrenin.

  Ürün Reklam Videosu

  Facebook Video Arası Reklam

  Tanitimvideosu.com olarak sizlere facebook video arası reklam önermekteyiz. Sosyal medya kullanıcıları zaman ilerledikçe yazılı paylaşımlardan daha çok görsel paylaşımlara ilgi göstermektedir. Kullanıcılar sadece ilgisini çeken videoları izlemeye devam eder. İzleme esnasında karşısına çıkan videoyu belirli bir süre izlemek zorundadır. Bu süre genellikle 5 saniyedir. Dolayısıyla izleyiciyi 5 saniye içerisinde yakalamamız, ilgisini çekmemiz ve en kısa sürede aklınızdakileri anlatmamız gerekecektir.

  974
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tanitimvideosu.com
  Tanitimvideosu.com
  Merhaba!
  İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
  1