Ücretsiz Video Yükleme Siteleri

Ücretsiz Video Yükleme Siteleri

Video paylaşımı yapmak isteyen kişiler için 12 adet ücretsiz video yükleme siteleri derledik. İlk sıraya en iyi video paylaşım sitesini koyduk. Liste en iyiden az iyiye doğru gitmektedir. Çoğu yabancı video paylaşım siteleridir. Aralarında Türk video paylaşım siteleri az olsa da ümit ederiz ki önümüzdeki günlerde daha çoğalır. Detaylı liste vermeden önce hızlı listemizi aşağıda sunduk.

Ücretsiz Video Upload Siteleri

İşte Ücretsiz Video Yükleme Hizmeti Veren 12 Site

1 – Youtube.com

Menşei: ABD, 2005

Kurucular: Jawed Karim, Steve Chen ve Chad Hurley

Dünya’nın en büyük ikinci sitesi ünvanını hala elinde bulunduran youtube.com ücretsiz video yükleme siteleri sıralamasında açık ara ilk sırada yerini alıyor. Youtube kullanıcılarına bir çok seçenek ve kolaylıklar sağlıyor. Video yüklemek için öncelikle Youtube Hesap Oluştur sayfasından kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra başka bir işleme gerek kalmadan video yükleyebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapın ve Youtube Upload sayfasına girin. Youtube video yükleme siteleri arasında sistemi en kapsamlı sitedir. Arka planda yapay zeka paylaşımlarınızı kontrol etmektedir. Paylaştığınız video eğer bir telif hakkı içeriyorsa sizden hemen kaldırmanızı veya telif hakkı bulunan bölümleri silmenizi istiyor. İsteklerini yerine getirmediğiniz zaman videonuzu yayından kaldırıyor. Sadece videoda kullandığınız müzik telif hakkı içeriyorsa telif hakkı bulunmayan fon müzikler öneriyor. Tek tuşla video montajına gerek kalmadan bunu yapabiliyorsunuz. Kanal oluşturup kullanıcıların paylaştığınız videoların tümünü tek bir adresle ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca videolarınız iyi izlenim sayılarına ulaşırsa partner bölümünü sizler için açıyor ve paylaştığınız videolar izlendikçe para kazanabiliyorsunuz. Youtube partnerlik ile detaylı bilgi almak isteyenler için Youtube Resmi Partner Sayfasında detaylı bilgiler bulunuyor.

1 - Youtube video yükleme sitesi

2 – Vimeo.com

Menşei: ABD, 2004

Kurucular: Zach Klein ve Jake Lodwick

An itibariyle dünyanın en büyük 176. sitesi ilan edilmiş durumda. Vimeo sitesi ülkemizde de azımsanmayacak kullanıcıya sahip. Youtube’a rakip olamasa da alternatifi olarak değerlendirilebilir. Vimeo Kayıt sayfasından ücretsiz şekilde kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminin ardından Vimeo Upload sayfasından ücretsiz video yükleyebilirsiniz. Vimeo pro üyelik sayfasından dilerseniz hesabınızı upgrade yapabiliyorsunuz. Upgrade yaparsanız yıllık 7 terabyte büyüklüğe sahip videolar yükleyebilirsiniz. Viemo’nun youtube’dan daha gelişmiş bir özelliği var ki belki de bu yüzden tercih ediliyor. Sıfırdan video oluşturma özelliği gerçekten başarılı. Videolara istediğiniz efektleri verebiliyor, kesebiliyor, fon müzik ekleyebiliyorsunuz. Tabi bunun için pro üyelik satın almanız gerekmektedir. Vimeo’nun video düzenleyicisini kullanmak için pro üyelik değer mi tercih meselesi olabilir fakat bilgisayar üzerinden program kullanarak kendiniz yapmak isterseniz sizler için Kendini Kanıtlamış 26 Animasyon Programı konumuzdan bir video düzenleyici programı seçebilirsiniz.

2 - Vimeo ücretsiz video paylaşım sitesi

3 – İzlesene.com

Menşei: Türkiye, 2006

Kurucular: Noktacom Medya

Şu anda dünyanın en büyük ilk 20.000 (yirmibin) sitesi arasında yer alıyor. Türkiye’nin ise en büyük 490. sitesi. Sıralamaların her gün değiştiğini unutmamak gerekir. Bu listede bir Türk sitesinin olması çok sevindirici. Sistemlerini güzel kurdular fakat ne yazık ki yavaş yavaş popülerliğini kaybedenler arasına girdiler diyebiliriz. Son 3 ayda dünya geneli en büyük site sıralamalarında 5.000 sıra geriledi. Yine de çok başarılı olduklarını söylemek, yiğide hakkını vermek gerekir. İzlesene ile ilgili çok sık duyduğumuz bir eleştiriyi de paylaşmak isteriz. Tamamen yapıcı bir eleştiridir. “Yüklediğimiz videolar onaylanmıyor” şeklinde çok sık sitemler duyduk. Belki de çok kaliteli içerikler oluşturmaya çalışıyorlar veya veritabanlarını şişirmek istemiyor olabilirler. Belki bu kurallarını biraz esnetebilirlerse eski günlerine kavuşabilirler. Bizde elimizden gelen tüm desteği veririz.

3 - İzlesene com video yükleme sitesi

4 – DailyMotion.com

Menşei: Fransa, 2005

Kurucular: Benjamin Bejbaum ve Olivier Poitrey

Dailymotion dünyanın en büyük 200 sitesi arasında yer alıyor. Kayıt işlemini bu sayfadan halledebilirsiniz. Dailymotion da youtube.com da olduğu gibi partnerlik hizmeti sunuyor. Yüklediğiniz videolar çok izlendiğinde para kazanmaya başlıyorsunuz. Tanitimvideosu.com olarak bizim de kullandığımız ve beğendiğimiz bir video paylaşım sitesidir. Partnerlik detayları için buraya tıklayın. DM’de video paylaşırken izlesene gibi bir onay süreci bulunmuyor. Doğrudan video yayınlanabiliyor, paylaşılabiliyor. 1080p çözünürlük kalitesine kadar destek veriliyor.

4 - Dailymotion sitesi

5 – Streamable.com

Menşei: ABD, 2003

Kurucular: Anonim

Türkiye’de çok popülerliği bulunmayan fakat bilinseydi çoğu kişi tarafından kullanılacağına emin olduğumuz ücretsiz video yükleme sitesidir. Yüklediğiniz videolar 90 gün boyunca streamable veritabanında saklanır ve 90 günden sonra otomatik olarak silinir. En fazla 10 dakikalık videolar yükleyebiliyorsunuz ve tek seferde enfazla 1 GB boyutunda yüklemeler yapabilirsiniz. Choose Your Plan sayfalarında pro üyelik seçeneği de sunulmuş. Pro üyelik yaklaşık olarak aylık 9,00 $ ücrete sahip. Peki pro üyelik size ne kazandırıyor? Yüklediğiniz videolar 90 gün sonra silinmiyor, sonsuza kadar kalmaya devam ediyor. 1 GB yükleme limitiniz ortadan kalkıyor, sınırsız oluyor. En önemlisi ise yüklediğiniz videoların arasına streamable reklam koymuyor. Pro’nun üst üyeliği olan Bussines aylık 29,00 $ ücrete sahip, Pro’dan farklı pek bir esprisi yok. Kısa süreli çözümler için vazgeçilmez ve ücretsiz video yükleme siteleri sıralamalarında üstleri zorlayacak gibi görünüyor.

5 - Streamable Video Paylaşım Sitesi

6 – Twitch.TV

Menşei: ABD, 2011

Kurucular: Emmett Shear, Justin Kan ve Kyle Vogt

Belki de youtube’a en çok benzeyen ücretsiz video paylaşım sitesi diyebiliriz. Dünya’nın en büyük ilk 30 sitesi listesinde bulunuyor. Signup sayfasından ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Amazon.com portföyünde bulunan twitch prime paketi için Twitct Prime sayfasına göz atabilirsiniz. İlk 5 sırada sunduğumuz video paylaşım sitelerine tüm konularda video yüklenirken twitch sitesine sadece oyunlar ile ilgili videolar yüklenebiliyor. Online oyun oynanırken canlı yayın da yapabiliyorsunuz. Oyun konsolları ile ilgili video paylaşımı yapacaksanız twitch kullanmanızı tavsiye ederiz. Oyun ile ilgililere daha rahat ulaşabilir, izlenmenizi arttırabilirsiniz.

6 - twitch video oyun

7 – Facebook.com

Menşei: ABD, 2004

Kurucular: Mark Zuckerberg

Aslında bir sosyal arkadaşlık sitesi olan Facebook zamanla evrilerek bir merkez haline geldi. Listemizin çok büyük bir kısmı yabancı video paylaşım siteleridir. FB kısa video paylaşım sitesi olarak da kullanılabilir. Vakti zamanında Vine vardı. Vine fenomenleri de zamanla instagram, twitter ve Facebook sosyal ağlarına yöneldi. Uzun videolar da rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Paylaşım yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Sadece video olarak değil aynı zamanda fotoğraf paylaşımı da yapabiliyorsunuz. Facebook’ta aslında her şeyi paylaşabilirsiniz. Dünyanın en büyük siteleri arasında yer alan Facebook platformu; aynı zamanda instagram sosyal medya ağı, WhatsApp anlık mesajlaşma uygulaması, doğal dil deneyimleri wit.ai, ctrl-labs, redkix, scape gibi bir çok yan kuruluşa sahiptir. Yükleyeceğiniz videoların kaybolmamasından emin olabileceğiniz sitelerin başlarında gelmektedir.

7 - Facebook video paylaşım sitesi

8 – Instagram.com

Menşei: ABD, 2010

Kurucular: Kevin Systrom ve Mike Krieger

Instagram, Meta grubunun platformlarından birisidir. Facebook ve WhatsApp gibi global ölçekte sosyal ağlarla aynı çatı altında bulunuyor. Öncelerden sadece fotoğraf paylaşılabilen instagram kendisini çok geliştirdi ve video paylaşım özelliği ekledi. Instagram’ı diğer video paylaşım sitelerinden ayıran özellik ise story tarzda (9:16) videoların paylaşıldığı ilk platformlardan birisidir. Hikaye adı altında yatay değil, dikey videolar paylaşıldığından beri tüm video paylaşım sitelerine bu özelliği eklettirdi. Dilerseniz sadece kendinizin görebileceği videolar ekleyebilirsiniz. Bunun için profilinizin gizli özelliğini açın ve takip isteklerini geri çevirin. Paylaştığınız tüm fotoğraf ve videoları sadece siz görebileceksiniz.

8 - instagram.com video paylaşım sitesi

9 – Whatsapp.com

Menşei: ABD, 2010

Kurucular: Jan Koum ve Brian Acton

Whatsapp aslında anlık mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor ancak son zamanlarda yapmış olduğu güncellemeler ile video paylaşım platformuna dönüşmeye yüz tuttu. Durum paylaşımlarında rehberinizde kayıtlı olan kişilerin paylaşımlarınızı görebilmesi oldukça güzel bir özellik. Ancak WhatsApp sadece bununla sınırlı değil. Whatsapp’da kendinize mesaj gönderebileceğinizi de biliyor musunuz? Kendi numaranızı rehberinize kaydedin ve whatsapp’a girin. Kişi bulma özelliğini kullanarak rehberinize kayıt ettiğiniz isimle kendinizi bulun ve mesaj atın. Kendinize ait mesajlaşma penceresi oluşacaktır. Artık bu pencereyi video paylaşım sitesi olarak kullanabilirsiniz.

9 - WhatsApp video paylaşım platformu

10 – Myspace.com

Menşei: ABD, 2003

Kurucular: Tom Anderson ve Chris DeWolfe

Myspace Türkiye’de çok yaygın olmayan fakat yurtdışı video paylaşım sitelerinde zirveleri zorlayan bir video paylaşım platformudur. Müzik videoları ve günlük çekmiş olduğunuz görüntüleri paylaşabilirsiniz. Paylaşım yapmak ücretsizdir. Youtube’dan daha eski bir platformdur fakat ilk çıktığı günlerde video paylaşım sitesi rotası yoktu. İlk çıktığı yıllarda sosyal ağ sitesiydi fakat daha sonra devlerle mücadele edemeyerek yabancı video paylaşım sitesi olma yolunda ilerlemeye karar verdi. Sizde çektiğiniz veya paylaşmak istediğiniz videoları bu platformda yayınlayabilirsiniz.

10 - myspace.com video paylaşım sitesi

11 – Tiktok.com

Menşei: Çin, 2015

Kurucular: Zhang Yiming

Ülkemizde son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve ABD dışında global çapta büyüyen bir video paylaşım sitesi olarak tanımlanabilir. Eski Vine’n yerini aldı. Genellikle kısa videolar paylaşılıyor ve gündelik çekilen videolar trendler arasına giriyor. Hem siyasetçilerin hem vatandaşların rahatlıkla video paylaşabileceği, yorumlar alabileceği ve duyurmak istediği mesajlarını paylaşabilirler. 2023 yılı itibariyle dünyanın en büyük anlık video paylaşım sitesi diyebiliriz. Youtube shorts çıktıktan sonra tahtı biraz sallandı ama yıkılmadı. Hala gençler arasında fazlasıyla popüler durumda bulunuyor. Sosyal ağ olması ve Z kuşağı gençlerin yoğun şekilde kullanmasından dolayı politikacıların ilgi alanına giriyor.

11 - tiktok video paylaşım platformu

En kullanışlı ve yüklediğiniz videoları kolay kolay kaybetmeyecek 11 web sitesini sizler için derledik. 11 site dışında belki yüzlerce ücretsiz video yükleme siteleri bulunuyor fakat yüklediğiniz videonun silinmemesi, istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz siteleri listeye ekledik. Siz yükledikten 1 yıl sonra sitenin kapanacağı websitelerini listeye eklemedik, eklemeyi düşünmüyoruz.

12 – Veed.io

Menşei: İngiltere, 2017

Kurucular: Sabba Keynejad

Veed kullanarak videolarınızı ücretsiz şekilde upload edebilirsiniz. Ücretsiz video yükleme siteleri listesinde zamanla üst sıralara tırmanacak gibi durmaktadır. Çünkü veed, sadece video yükleme sitesi değil aynı zamanda video yapımı, animasyon yapımı, çizgi film yapımı, fotoğraflardan video yapımı, sosyal medya video üretimi hizmetleri de sağlamaktadır. Veed 2017 yılında İngiltere’de Sabba Keynejad tarafından kurulmuştur. Video sektöründe belki de tek İngiliz şirketi diyebilirim. Bu tür devler genellikle ABD’den çıkar ancak veed zamanla kalitesini konuşturarak beğeni toplayacaktır.

12 - Veed io ücretsiz video yükleme sitesi
4.039
Ziyaretçi Yorumları (4)
 1. Emin dedi ki:

  Selam.çok fazla video yükleme sitesi yokmuş.yeni bir tane açsam rakip olabilir miyim acaba bunlara

 2. Emin dedi ki:

  Destek verir misiniz bana nasıl video yükleme sitesi açabilirim

  1. D. Örüobalı dedi ki:

   Video yükleme sitesi açmanın maliyeti yüksek olabilir çünkü hem videoların sunucuda kapladığı yer geniş hem de bant genişliği kullanımı da videoların hacmine bağlı olarak oldukça yüksek olacaktır.

  2. Abuzettin Keke dedi ki:

   Paylaşım için teşekkür ederim.çok faydalı liste olmuş.twitche video yüklenebiliyor mu yoksa sadece canlı yayın yapılan videoları mı barındırıyor

Whatsapp
Tanitimvideosu.com
Tanitimvideosu.com
Merhaba!
İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
1