Çizgi Filmler Hangi Programla Yapılıyor?

Çizgi Filmler Hangi Programla Yapılıyor?

Çizgi filmler hangi programla yapılıyor sorusunun yanıtı belki de yeni başlayanlar için bir rehber olacaktır. Çizgi filmlerin sabit bir programı yoktur. Her film kendi dinamikleri göz önüne alınarak farklı programlarla yapılmaktadır. Programlar, rakip programlara farklı özellikler içermektedir. Çoğu animasyon yazılımının artılarını ve eksilerini bilirseniz, aklınızdaki senaryoyu hangi programla yapabileceğiniz konusunda uygun program seçebilirsiniz. Kendini Kanıtlamış 26 Animasyon Programı yazımızda farklı programlar vermiştik. Öncelikle 26 animasyon programı yazımızı okuduktan sonra bu konuyu okursanız daha faydalı olacaktır. İşte popüler olan hangi çizgi filmin hangi programla yapıldığına dair cevaplar;

Luka Çizgi Filmi Hangi Programla Yapıldı?

Disney ve Pixar’s iş birliğiyle hazırlanan ve bizim de çok beğendiğimiz Luka animasyon çizgi filmi RenderMan programı ile oluşturulmuştur. Fragmanını bu sayfadan izleyebilirsiniz. Son yılların en başarılı animasyon çizgi filmi diyebiliriz. Üç boyutlu ve oldukça gerçekçi hazırlanmış olan Luca, büyük bir emeğin sonucu ortaya çıktığını belli etmektedir. Filmde ışık efektleri harika kullanılmış ve senaryosu ile hem yetişkinlerin hem çocukların izlemesi gereken filmler listesinde yerini korumaktadır. Çizgi filmler hangi ülkelere aittir? Luka, Amerika Birleşik Devletlerine aittir diyebiliriz.

1 - Luka hangi programla yapıldı

Yukarı Bak (Up) Filmi Hangi Programla Yapıldı?

Up (Yukarı Bak) filmi, ülkemizde çok sevilen ve yaşlı genç demeden herkesin izlediği bir filmdir. Peki bu film hangi programla yapıldı biliyor musunuz? Luka filmi gibi Up filmi de Pixar Animation Studios tarafından oluşturuldu ve yine RenderMan kullanıldı. Film detaylarına, senaryosuna, kullanılan karakterlere ve fragmanına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Başrolde evli bir çift ve ana konusu “birbirinizin kıymetini bilin” şeklinde özetleyebiliriz. Bazı animasyon film tavsiyeleri vardır. Arkadaşlarınız size film tavsiyeleri verdiği zaman “acaba film zevkimiz uyuyor mu?” veya “bu filmi izlemek zaman kaybı olur mu?” şeklindeki soruların yanıtlarını Up filmi için düşünmeyin. Yani bu filmi hemen açın ve izleyin. Dolayısıyla pişman olmazsınız. Up filmi hangi ülkeye aittir? ABD şirketi tarafından üretilmiştir.

2 - Up filmi hangi programla yapıldı

Buz Devri Hangi Programla Yapıldı?

Buz Devri (Ice Age) filmini Türkiye’de hemen hemen herkes bilmektedir. Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden ve özellikle karakterlerinin sempatikliği ile hafızalarda yer etmiş bir çizgi filmdir. Buz devri Maya animasyon programı ile yapılmıştır. Buz Devri, buzul çağı anlatan ve mamut Manfred ve tembel Sid’in çekişmesiyle izleyenleri güldüren ve yer yer insan ırkı ile hayvanlar arasında dostluğun oluşumu ile ilgili olaylar içermektedir. Maya animasyon programının en iyi referanslarından bir tanesidir. Oldukça büyük emekler sonucunda ortaya çıkan Buz Devri 2003 yılında çıkmış olmasına rağmen hala büyük bir izleyici kitlesini korumaktadır. Buz devri hangi ülkeye aittir? ABD ülkesine aittir.

Buz Devri hangi programla yapıldı

Ruhların Kaçışı Hangi Programla Yapıldı?

Ruhların Kaçışı çizgi filmi 2001 tarihinde iki boyutlu (2D) olarak hazırlanmış ve animasyon filmi dalında ilk kez Oscar ödülü kazanarak kalitesini belli etmiştir. Çizgi film OpenToonz adlı ve açık kaynak kodlu ücretsiz bir anime programıyla oluşturulmuştur. En iyi animasyon filmler listesinde yerini alan Ruhların Kaçışı (Spirited Away), on yaşında küçük bir kızın kasabasından taşınmasıyla gelişen olayları konu edinerek dünya çapında ödüller almıştır. Ruhların Kaçışı animasyon filmi Japonya ülkesine aittir.

Ruhların Kaçışı hangi programla yapıldı

Aslan Kral Hangi Programla Yapıldı?

Lion King (Aslan Kral) 1985 jenerasyonundan sonra en çok bilinen çizgi filmlerden bir tanesidir. Çocukluğumuzun çizgi filmi aslan kral Unity ile oluşturulmuştur. Çizgi filmler hangi programla yapılıyor sorularına yanıt ararken, dördüncü farklı programla karşılaştık. Görüldüğü üzere, her çizgi film farklı programlarla oluşturulmaktadır. Programların kendi aralarında avantajlarını iyi araştırmak gerekir. Avantajlı yanları, aklınızdaki senaryoya kolaylık sağlar. Yola çıkarken arabanızı iyi seçmelisiniz. Animasyon programı demek yola çıkarken kullanacağınız araba demektir. Dolayısıyla seçiminizi çok dikkatli yapmanız hayati önem taşımaktadır. Aslan Kral ABD ülkesine ait bir animasyon çizgi filmdir.

Aslan kral hangi programla yapıldı

Görüldüğü gibi çizgi filmler hangi programla yapılıyor sorusunu yanıtı sadece bir program değildir. Dolayısıyla aklınızdaki senaryoya göre animasyon programı seçmelisiniz. Senaryoda hangi karakterlerin olduğu ve sahne tasarımları oldukça önemlidir. Üç boyutlu animasyon çizgi filmler için profesyonel programlar kullanmalısınız. Çünkü, üç boyutlu hareketler için kapsamlı araçlar gerekmektedir. Global çapta bu işi en iyi yapan şirket ise Pixar’dır. Piyasa görmüş olduğunuz en iyi çizgi filmlerin çoğu Pixar tarafından yapılmıştır. Peki hangi program daha iyidir? Bunun yanıtı sizin aklınızdaki senaryoda gizlidir. Aklınızdaki senaryoyu en iyi şekilde ekrana yansıtacak program, en iyi animasyon programıdır. Haliyle, siz en iyi animasyon programını seçin. Çizgi filmler hangi programla yapılıyor sorusunun yanıtı, sizi sonuca götürecektir.

430
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tanitimvideosu.com
Tanitimvideosu.com
Merhaba!
İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
1