Animasyon Reklam Yapma Konusunda 10 Fikir

Animasyon Reklam Yapma Konusunda 10 Fikir

Animasyon reklam yapmayı düşünüyorsanız bütçenizin heba olmaması için profesyonel yapmanız gerekmektedir. Reklam Videosu sayfamızda örnek olarak yaptığımız animasyon reklam çalışmaları bulunmaktadır. Örnek çalışmalarımıza bakarak animasyon video yaptırıp yaptırmayacağınıza siz karar verin. Animasyon video sahibi olduktan sonra daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlayacak 10 fikir sunuyoruz. Tüm fikirlerin olumlu ve olumsuz yanları belirtilmiştir. Tamamını okumanız durumunda, aynı işi daha düşük maliyete yaptırabileceğiniz seviyeye gelebilirsiniz.

1. TV Kanalları Reklamı

Animasyon reklam yapma konusunda ilk tavsiyemiz, animasyon videonuzun reyting değerleri yüksek olan televizyon kanallarında yayınlanmasıdır. Reytingi yüksek televizyon kanallarında reklam vermek, düşündüğünüzden biraz daha fazla bütçe gerektirmektedir. Potansiyel müşterilerinizi bulmak ve bununla birlikte marka değerini arttırmak isteyen işletmeler TV kanallarını tercih etmelidir. Sadece müşteri sayısını arttırmak isteyen ve kurumsal kimlik geliştirme konusunda bütçe harcamak istemeyen işletmeler TV kanalı değil, aşağıdaki maddelerde verdiğimiz yöntemleri tercih edebilirler. Televizyon kanallarına reklam veren birçok reklam ajansı bulunmaktadır. Kanalların çalıştıkları ajanslar zaman zaman değişebilir. Bu sebeple güncel ajans listesi için biraz araştırmanız gerekmektedir. Animasyon reklam yapma konusunda ilk tavsiyemiz TV olsun.

1 - Tv Kanalları Animasyon Reklam Yapma

2. Facebook Reklam Kullanımı

Kurumsal kimliğiniz çok güçlü değilse, orta halli bir işletmeyseniz ve kimlik güçlendirme çalışmaları için henüz bütçe ayırmadıysanız Facebook reklamı kullanabilirsiniz. Meta Reklamları sayfasında detaylı animasyon reklam yapma konusunda fikirler edinebilirsiniz. Facebook, TV kanallarına göre daha düşük bütçe ile aynı verimi almanızı sağlar. Hatta daha ileriyi giderek şunu söyleyebiliriz; Facebook tv kanallarından daha fazla verim sağlamaktadır. Çünkü sosyal platformda reklam göstermek istediğiniz kişileri filtreleyebiliyorsunuz. Örneğin animasyon yaptırdınız ve animasyon reklam yapma konusunda sadece 20-25 yaş aralığına göstermek istiyorsunuz. Bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. TV kanallarında bu şekilde nokta atışı hedefinize ulaşamayabilirsiniz. Facebook, diğer sosyal platformlara göre yaş ortalaması daha yüksektir. Bu gerçeği unutmadan sosyal platform seçmelisiniz. Facebook Reklam Videosu Hazırlama sayfamızda Facebook için reklam videosu hazırlatabilirsiniz. Şayet FB’a reklam vermeyi düşünüyorsanız mutlaka Facebook’a Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler makalemizi okumalısınız.

2 - Facebook Animasyon Reklam Yapma Kullanımı

3. Instagram Reklam Kullanımı

Instagram, bütçe olarak hemen hemen Facebook ile aynıdır. Zaten iki sosyal platform da Meta Şirketler Grubu bünyesinde hizmet vermektedir. Peki animasyon reklam yapma konusunda Facebook mu iyidir instagram mı? Bu sorunun yanıtı hedeflediğiniz kitleyle ilgilidir. Hedeflediğiniz kitle ile daha hızlı bir iletişim kurmak için instagram öneriyoruz. Instagramdan reklamlar konusunda daha hızlı geri dönüşler olduğunu gözlemliyoruz. Vereceğiniz reklamlardan daha hızlı ve verimli sonuçlar almak istiyorsanız instagramı kullanmanızı daha çok tavsiye ediyoruz. Meta şirketler grubuna reklam verirken detaylı filtreler bulunmaktadır. Mesela sadece bulunduğunuz ilde sosyal medya kullanıcılarına reklam gösterebilir, cinsiyet ve yaş seçebilirsiniz. Detaylı bilgiyi instagram’da reklam verilmesi sayfasından alabilirsiniz. İnstagram Reklam Videosu Hazırlama sayfamızdan instagram animasyon reklam videosu yapma konusunda hayalinizi ekrana yansıtabiliriz.

3 - instagram animasyon reklam yapma kullanımı

4. Twitter Reklam Kullanımı

Ülkemizde reklam alanında kullanılan en büyük sosyal platformlar Facebook ve instagramdır ancak Twitter’da bu konuda pay sahibidir. Twitter’a reklam verirken Meta grubu şirketler gibi detaylı filtreler bulunmuyor. Türkiye genelinde reklam verebiliyorsunuz. Twitter gelecekte belki de detaylı filtre özelliği getirecektir ancak günümüzde maalesef böyle bir özellik bulunmuyor. Mavi kuş ikonlu sosyal platformu genellikle kurumsal kimliği zaten güçlü olan ve kimlik gücünü kaybetmek istemeyen büyük işletmeler tercih ediyor. Öyle ki reklam politikaları hala Türkçe diline çevrilmedi. How Twitter Ads Work sayfasından İngilizce dilinde reklamlarla ilgili detaylı bilgiler verilmiştir.

4 - Twitter Animasyon Reklam Yapma Kullanımı

5. Youtube Reklam Kullanımı

Global çapta en büyük video paylaşım sitesi Youtube’dur. Online Video Reklam Kampanyaları sayfasından Youtube’a reklam verebilirsiniz. Doğrudan video paylaşım sitesi olduğu için hedef kitlenize daha verimli ulaşmanızı sağlayabilir ancak YT’un bir dezavantajı bulunuyor. Evinde, iş yerinde veya telefonundan bu video paylaşım sitesi açıkken müzik veya program izleyenler/dinleyenler sürekli ekrana bakmazlar. Mesela arabada seyir halindeyken bir programın ses kaydını dinlemek için YT uygulamasını açan kullanıcı, ekrana bakmadan dinlemesine devam eder. Bu durum müzik dinlemek isteyenler için de geçerlidir. Video bittiğinde veya devam ederken sizin reklamınız gösterilir ancak kullanıcı o esnada ekrana bakmıyor olabilir. Dolayısıyla istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Tabi ki bu konu çok küçük bir detaydır. Dünyanın en büyük video paylaşım sitesine reklam verdiğinizi unutmamak gerekir. Youtube İntro Yapma sayfamızda intro veya animasyon örneklerini görebilir ve sizde animasyon reklam sahibi olabilirsiniz.

5 - Youtube Animasyon Reklam Yapma Kullanımı

6. Pinterest Reklam Kullanımı

Son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler hale gelmeye başlayan Pinterest oldukça fazla kullanıcıya sahiptir. Kullanıcı sayısının büyüklüğü aynı zamanda hedeflenen kitleyi de beraberinde getirir. Pinterestte bu kadar çok kullanıcı varken reklam verme özelliği olmaz mı? Pinterest’e Reklam Verin sayfasında detaylı bilgi bulunmaktadır. Animasyon reklam yapma konusunda fotoğraf ve bağlantı paylaşım platformunu da değerlendirmenizi öneriyoruz. Şimdilik daha çok tasarım paylaşım platformu olarak anılsa da zamanla değişime uğrayacaktır. Özellikle kullanıcı ve ziyaretçi sayılarının çok olmasından dolayı vereceğiniz bağlantıları Google arama sonuçlarında üst sıraları zorlayacaktır.

6 - Pinterest Reklam Kullanımı

7. Google Adwords Deneyin

Listenin en can alıcı noktası şüphesiz ki Google Adwords’tür. Dünyanın en büyük arama motoru Google’a şimdiye kadar hiç kimse rakip olamadı. Rakip olarak kurulan ancak istediği sonucu elde edemeyen nice girişim oldu. Google her zaman yerinde durdu ve durmaya da devam ediyor. Hal böyle olunca internet üzerinden yaptığınız iş Google’a değmez mi? Tabi ki değecektir. Reklam vermek için Google Ads sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz. Ads detaylarını iyice araştırmanız gerekmektedir. Sadece Ads danışmanlığı yapan işletmeler bulunmaktadır. Çünkü tık başına reklam maliyetlerini optimize edip daha aşağıya çekebiliyorlar. Sizde animasyon reklam yapma konusunda fikir arıyorsanız Ads’i şiddetle tavsiye ediyoruz. Belki diğer animasyon reklam platformlarına göre daha yüksek maliyetli olabilmektedir ancak sonuç olarak doğrudan sizinle ilgili arama yapanlara ulaşılmaktadır. Dolayısıyla potansiyel müşterinize ulaşmak ucuz değil maalesef. Google Adwords çok kapsamlıdır. Mobil uygulamalara, websitelerine, haber sitelerine ve alanınızla ilgili tüm içerikli sitelere rahatlıkla reklam verebilirsiniz.

7 - Google Adwords Deneyin

8. Website Reklam Alanları

Yaptığınız işle ilgili mutlaka başka web siteler de bulunmaktadır. Sizinle alakalı veya doğrudan sizinle aynı işle ilgili bilgi veren web sitelerini bularak Sidebar bölümünde reklam verebilirsiniz. Hem ülkemizdeki orta halli web sitelerine destek vermiş olursunuz hem de potansiyel müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, potansiyel müşteriniz sizi bulduğu zaman onu kazanmak sizin ikna kabiliyetinize bağlıdır. Site Tanıtım Videosu sayfamızdan websiteler için animasyon reklam videosu yaptırabilirsiniz.

8 - Website Reklam Alanları

9. Linkedin Reklam Kullanımı

Animasyon reklam yapma konusunda fikir listemizin sonlarına doğru yaklaşırken, ülkemizde kullanımı giderek yaygınlaşan Linkedin platformunu vermeden geçemeyeceğiz. Linkedin kullanıcıları genellikle iş hayatıyla ilgili paylaşımlar yaparlar. Doğrudan ticaretle uğraşan kişilerin burada toplandığını unutmayın. Linkedin ADS sayfasından detaylı bilgileri alabilirsiniz.

9 - Linkedin Reklam Kullanımı

10. Whatsapp Durum Paylaşımları

Animasyon reklam yapma konusunda son fikir WhatsApp durum paylaşımlarıdır. Belki de bütçe harcamadan reklam yapabileceğiniz tek platform whatsapp’dır. Bunun için bütçe harcamayabilirsiniz ancak arkadaşlık kredilerinizi kullanmanız gerekmektedir. Animasyon video yaptırarak kendi WhatsApp durumunuzda paylaşabilirsiniz ve arkadaşlarınızdan durum paylaşımı yapmalarını rica edebilirsiniz. Telefon rehberinde kayıtlı oldukları için güven anlamında daha çok katkı sağlayacaktır. Son fikir önerisi olarak verdiğimiz WhatsApp durum paylaşımları, herkes tarafından edilmemektedir. Son animasyon reklam yapma fikrini bütçe harcamadan doğal yollarla reklam elde etmek isteyen ziyaretçilerimiz için paylaştık. Whatsapp veya sosyal medyalarda arkadaşlarınızdan animasyon videonuzu paylaşmalarını isteyerek doğal reklam elde edebilirsiniz.

10 - Whatsapp Durum Paylaşımları
712
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tanitimvideosu.com
Tanitimvideosu.com
Merhaba!
İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
1