Benzersiz 9 Tanıtım Videosu Hazırlama Online Ücretsiz

Benzersiz 9 Tanıtım Videosu Hazırlama Online Ücretsiz

Tanıtım videosu hazırlama online ücretsiz siteler için. 9 siteden oluşan bir liste derledik. Dilerseniz listedeki online video hazırlayabileceğiniz siteleri kullanabilirsiniz fakat kullanabileceğiniz özellikler oldukça kısıtlıdır. Daha verimli daha etkili bir tanıtım videosu hazırlama yolu ararsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz konularda aklınızdaki düşünceleri videoya aktarıyoruz. İşte ücretsiz online tanıtım videosu yapabileceğiniz platformların listesi.

1 – Biteable Online Video Maker

Biteable online ücretsiz tanıtım videosu oluşturabileceğiniz bir web sitesidir. Bilgisayar destekli uygulaması bulunmuyor. Sadece web sitesinden yapabiliyorsunuz. Hazır template’ler bulunuyor. Video oluşturmaya başlamak ve site özelliklerinden faydalanmak için kayıt olmanız gerekiyor. Üye olmak tamamen ücretsiz. Kayıt olduktan sonra app.biteable.com/social/templates sayfasından istediğiniz template’i seçebilirsiniz. Aşağıda bulunan template sayfasında sağ alt köşede bulunan “Edit Video” butonuna tıklayın. Sol üst köşede bulunan “Add” ikonuna tıklayın ve istediğiniz text (yazı), images (resim) ve color (renk) ekleyin/silin/değiştirin. Gerek kullanım kolaylığı gerek tamamen ücretsiz olması ve yüksek performansı göz önüne alındığında tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında ilk sıraya biteable online video maker’ı koyuyoruz.

1 - Biteable Ücretsiz Tanıtım Videosu Online

2 – Clideo Ücretsiz Online Tanıtım Videosu Sitesi

Clideo tamamen ücretsiz bir platform değil. Kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz özellikleri var. Özellikle online ücretsiz tanıtım videosu hazırlamak isteyen kişilerin clideo’yu kullanmadan önce bazı hazırlıklar yapması gerekiyor. Satacağınız bir ürününüz olduğunu düşünelim. Ürün ile ilgili birçok videoyu araştırıp, indirdikten sonra clideo’ya hepsini yüklüyorsunuz. Videoları kesip kesip bir tanıtım videosu hazırlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda videonun boyutları ile oynamak, yeniden boyutlandırmak gibi seçenekleri kullanabiliyorsunuz. Veya bir sunum hazırladığınızı düşünelim. Sunumunuzu videoya dönüştürmek, fon müzik eklemek, belki seslendirme eklemek isterseniz ses kaydı yaparak clideo veritabanına yüklüyorsunuz. Biteable ile kıyasladığınızda epeyce uğraştıcıdır. clideo.com adresine girip ücretsiz şekilde kayıt olabilirsiniz. İstediğiniz kadar video düzenleyebilmek için premium hesap satın almanız gerekiyor. Tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında ikinci sıraya clideo’yu koyuyoruz.

2 - Clideo Online Ücretsiz Tanıtım Videosu

3 – Animoto Free Video Slideshow Maker

Animoto, biteable’ın gerçek videolarla donatılmış hali diyebiliriz. Genel olarak basit tanıtım videolarını Animoto ile gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz online tanıtım videosu oluşturabileceğiniz animoto’nun pro üyelik bölümü de bulunuyor. Pro versiyonunda istediğiniz kadar video edit işi yapabiliyorsunuz. 40 adet yazı fontu kullanabiliyor ve fon müziklerle ilgili birçok seçenek elde ediyorsunuz. Ücretsiz üyelik bölümünde yaptığınız tüm videoları render alırken Animoto logosu otomatik olarak ekleniyor. Filigransız video çıktıları almak için pro üyelik şart. animoto.com/builder/templates adresinden video şablonlarını görebilirsiniz. Şablonlar genellikle sunum tarzındadır. Tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında üçüncü sıraya animoto’yu koyuyoruz.3 - Animoto ücretsiz online tanıtım videosu hazırlama

4 – Wevideo Online Ücretsiz Tanıtım Videosu Hazırlama Sitesi

Wevideo hem ücretli hem ücretsiz olarak kullanabileceğiniz online tanıtım videosu hazırlama sitesidir. Genel olarak animasyon değil, gerçek görüntülerle donatılmıştır. Gerçek video çekimlerinin üzerine farklı yazı fontları ile cümleler ekleyebileceğiniz, videoları değiştirebileceğiniz platformdur. Wevideo’yu diğer platformlardan ayırdan en belirgin özellik sosyal medyalara uyumudur. Facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya siteleri için farklı boyutlarda birçok video boyut seçenekleri mevcut. Örneğin instagramda en verimli en optimum boyut 1:1 iken facebookta bu oran 16:9 olarak belirlenmiştir. Kapak ve profil fotoğrafları boyutları da değişmektedir. tr-tr.facebook.com/help/125379114252045 adresinden instagram.com/instagram adresinden instagram örnek paylaşımlarına bakabilirsiniz. Wevideo ile ücretsiz online tanıtım videosu sitesini denerseniz, tek işlemde farklı boyutlarda video çıktıları alabilirsiniz. wevideo.com/sign-up adresinden ise wevideo’nun pro üyelik özelliklerini görebilirsiniz. Tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında dördüncü sıraya wevideo’yu koyuyoruz.

4 - Wevideo ücretsiz tanıtım videosu online

5 – Vimeo Online Ücretsiz Video Yapma Programı Ücretsiz

Vimeo Türkiye’de çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Youtube alternatifi olarak görülmektedir. Ücretsiz video yükleme sitelerini görmek için tanitimvideosu.com/ucretsiz-video-yukleme-siteleri adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Vimeo’nun da tıpkı WeVideo gibi ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcut. Tabiki ücretli sürümlerde çok daha fazla kullanılabilen özellikleri var fakat ücretsiz sürümde de kullanabileceğiniz online ücretsiz video hazırlama sitesi özellikleri mevcut. vimeo.com/create/templates adresinden kullanabileceğiniz şablonlar mevcut. Sıfırdan animasyon yapamıyorsunuz. Yani online ücretsiz animasyon yapma sitesi gibi düşünmemek gerekiyor. Animasyonlarla ilgili bazı şablonlar var evet fakat tamamen düzenlenebilir değiller. Sadece animasyon üzerindeki yazıları değiştirebiliyorsunuz. Sıfırdan istediğiniz gibi animasyon oluşturmak için tanitimvideosu.com/kendini-kanitlamis-26-animasyon-programi/ adresinden istediğiniz programı seçerek kullanabilir veya online video yapma sitesi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında beşinci sıraya vimeo’yu koyuyoruz.

5 - Vimeo ücretsiz online video sitesi

6 – Moovly Ücretsiz Online Video Editörü

Moovly’e toplu listelerimizde sürekli yer veriyoruz. Çünkü moovly bu işin ehillerinden biridir. Web tabanlı video editörleri arasında zirveyi zorluyor. Sadece ücretsiz versiyonunda çok özellik bulunmuyor fakat ücretli versiyonu oldukça başarılı. Stock assests eklemesi dahi yapabiliyorsunuz. Sadece animasyon da diyemeyiz sadece gerçek görüntülerle ilgili de diyemeyiz. İki video türünden de fazlasıyla template var. moovly.com/video-templates adresinden tüm video şablonlarına bakabilirsiniz. Tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında altıncı sıraya moovly’i koyuyoruz.

6 - Moovly online ücretsiz video editör

7 – Canva Hayat Kurtaran Ücretsiz Online Video Editörü

Canva tanıtım videosu hazırlama online ücretsiz konusunda belki de en çok tercih edilenler arasındadır. Biz de listelerimizde sık sık canva’ya yer veririz. Canva’nın da biteable gibi hazır video şablonları var. Canva’da her kategoride kullanabileceğiniz ücretsiz materyaller bulunuyor. Bazı özel materyaller ise ücretli versiyon aldığınızda kullanabiliyorsunuz. Tabiki kullanabileceğiniz efektler sadece ekrana gelme, silme, süpürme efektleri gibi basittir. Websitemizde gördüğünüz gibi animasyon canlandırmaları yapamıyorsunuz. Aslında hiç bir online ücretsiz tanıtım videosu hazırlama sitelerinde animasyon canlandırmaları bulunmuyor fakat anlatacağınız olgular basit ise bu tip uygulamaları kullanabilirsiniz. canva.com/templates adresinden cana video şablonlarına ulaşabilirsiniz. Tanıtım videosu hazırlama ücretsiz siteler sıralamasında yedinci sıraya canva’yı yerleştirdik.

7 - Canva online ücretsiz tanıtım videosu hazırlama

8 – Flexclip Online Ücretsiz Tanıtım Videosu Hazırlama Sitesi

Flexclip tamamen ücretsiz online tanıtım videosu hazırlama sitesidir.  Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir. Videolarınıza istediğiniz resimleri, müzikleri, yazıları ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca arka plan (background) resmi de belirleyebiliyorsunuz. Üstelik ekleyeceğiniz tüm materyallere efektler yerleştirebiliyorsunuz. Diğer tanıtım videosu hazırlama online platformlarından farkı belki de her materyal için ayrı ayrı efektler belirleyebiliyorsunuz. Kısacası bilgisayar destekli video tasarım programları gibi çalışıyor şeklinde düşünebiliriz. Elbette yine animasyon oluşturacak kadar gelişmiş bir arayüz değil. flexclip.com/template adresinden istediğiniz şablonu düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sekizinci sırada ise flexclip var.

8 - Flexclip online video sitesi

9 – Videobolt Online Ücretsiz İntro ve Video Hazırlama

Videobolt listede en yeni ücretsiz online tanıtım videosu hazırlama sitesidir. Ve gerçekten çok kapsamlı. İntro yapma, stories videolar, slideshow, titles gibi farklı konularda videolar oluşturabilirsiniz. Elbette bu kadar geniş video imkanları sunan bir web sitesinden tamamen ücretsiz olması beklenemez. Bir kısım ücretsiz olarak kullanılabilirken bir kısım da ücretli olarak kullanılabiliyor. videobolt.net/home adresinden menüde istediğiniz template’i seçebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra video düzenlemesi oldukça basit. Ücretsiz online tanıtım videosu hazırlama sitelerinde genellikle resimler ve yazılar değiştirilebilir. Resimlerin üzerine tıkladığınızda “Upload” veya “Yükle” tarzında bir buton ile karşılaşırsınız. Bilgisayarınızdan istediğiniz resmi seçip yükledikten sonra “Render” butonu karşınıza çıkar. Videobolt’la listemizi tamamlıyoruz.

9 - Videobolt ücretsiz online video sitesi

2.221
Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Muhammed K. dedi ki:

    Mükemmel bir liste olmuş.Elinize sağlık.Canva kullanıyorum.İşe yarıyor.

  2. Grafiker Hakan dedi ki:

    Listede vyond eklenmesi faydalı olur. Ücretsiz versiyonu iş yapıyor. Ücretli versiyonu tadından yenmez. Bence listeye eklenmeli. Hepsi güzel hizmetler. Derleme için teşekkürler.

Whatsapp
Tanitimvideosu.com
Tanitimvideosu.com
Merhaba!
İstediğiniz çalışmayı tarif edebilir misiniz?
1